5GMETA

Název projektu anglickyMonetizing car & mobility data for new Entrants, Technologies and Actors

Popis projektu
Dnešní poloautonomní vozidla sjíždějí z montážních linek vybavená hardwarem, softwarem a systémy strojového učení, kamerami a ultrazvukovými senzory. Kromě zajištění bezpečnější jízdy tato vozidla také generují spoustu dat. Projekt 5GMETA  vyvíjí otevřenou platformu, která využívá data získaná z automobilů ke stimulaci a usnadnění inovativních produktů a služeb.
 
Automobily zachycují a generují v reálném čase obrovské objemy dat o dynamice jízdy, prostředí a činnostech řidiče a cestujících. S větším množstvím připojených a automatizovaných mobilních aplikací se hodnota dat z vozidel stává strategickou nejen pro automobilový průmysl, ale v širším rozsahu a neomezuje se pouze na palubní systémy a služby.
 
Otevřená platforma 5GMETA si klade za cíl využít data získaná z automobilů ke stimulaci, usnadnění a podpoře inovativních produktů a služeb. Výsledek 5GMETA posílí automobilový systém od průmyslových hráčů po nové účastníky, jako jsou malé a střední podniky a špičkové startupy poskytující přístup k interoperabilním datům zachyceným automobilem podle datových licencí.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I., V.
Odpovědnost  FUNDACION CENTRO DE TECNOLOGIAS DE INTERACCION VISUAL Y COMUNICACIONES VIC
Zúčastněné strany AKKA HIGH TECH
DEKRA TESTING AND CERTIFICATION SAU
EUROPEAN ROAD TRANSPORT TELEMATICSIMPLEMENTATION COORDINATION ORGANISATION - INTELLIGENT TRANSPORT SYSTEMS & SERVICES EUROPE
CONSORZIO INTERUNIVERSITARIO PER L'OTTIMIZZAZIONE E LA RICERCA OPERATIVA
INTEMPORA
LIFTT SPA
FONDAZIONE LINKS - LEADING INNOVATION & KNOWLEDGE FOR SOCIETY
NEO GLS
INSTITUT VEDECOM
WIND TRE SPA
Financování Program H2020 částkou 4 667 765  EUR
Celkem  5 681 345 EUR
Harmonogram 9/2020 – 2/2024
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/id/957360