MOVECIT

Název projektu anglickyEngaging employers from public bodies in establishing sustainable mobility and mobility planning

Popis projektu
Kolik úsilí stojí, aby se jedna osoba přesunula z používání osobního automobilu k udržitelné dopravě? Co nebo kdo je katalyzátorem takové změny chování? Tým složený ze zástupců měst, specialistů na udržitelnou mobilitu, environmentálních a regionálních agentur či nevládních organizací navázal spolupráci v projektu MOVECIT.
 
Projekt řešil problém narůstající individuální motorové dopravy. Zúčastněné veřejné organizace se staly průkopníky v implementaci vlastních plánů institucionální mobility a převzaly odpovědnost za návyky zaměstnanců při dojíždění do zaměstnání a jejich služebních cestách.
 
Trendovými kampaněmi na popularizaci cyklistiky, chůze, využívání veřejné dopravy a zavedení carsharingu, bikesharingu, e-mobility a zlepšování spolujízdy se tyto organizace zasloužily o zvýšení vnímání udržitelné dopravy. Volba zaměstnanců měst a městských veřejných institucí v regionu Střední Evropy není náhodná: radnice zaměstnávají stovky dojíždějících, jejichž zvyklosti v oblasti mobility jsou často spojeny se suburbanizací a potřebou každodenního dojíždění. Jaké jsou však jejich udržitelné možnosti dojíždění a jakou roli při jejich zajišťování hraje město? Vzhledem k tomu, že většina cest směřuje do školy nebo do práce, zcela jasně bylo hlavním cílem programu MOVECIT ovlivnit chování zaměstnanců měst a veřejných institucí, které byly hlavní cílovou skupinou projektu.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast E
Podpoří prioritní akci EU a)
Odpovědnost  Development agency Sinergija
Zúčastněné strany Climate Alliance Austria
Environmental Partnership Foundation
Municipality of Litomerice
Budapest Universty of Technology and Economics
Municipality of Banska Bystrica
Ekopolis Foundation
Municipality of Ljutomer
Aufbauwerk Region Leipzig Gmbh
City of Modena
Financování Program Interreg CE částkou 1 542 056 EUR
Harmonogram 6/2016 – 5/2019
Kontakt

https://keep.eu/projects/17650/Engaging-employers-from-pub-EN/