ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

OSEM EV

Název projektu anglickyOptimised and Systematic Energy Management in Electric Vehicles

Popis projektu
Projekt nabídnul řešení pro lepší autonomii a předvídatelný dojezd elektrických vozidel tak, aby zmírnil obavy osob, které přemýšlejí o pořízení elektrovozidel. Cílem nebylo pouhé zvýšení kapacity baterie, ale také zajištění určité úrovně komfortu a bezpečné a ekologické mobility orientované na člověka, a to za dostupné ceny.

Nejvyšší prioritou projektu bylo zvýšení počtu ujetých kilometrů a zajištění předvídatelnosti dojezdu, aniž by se zvýšily náklady a hmotnost vozidla. Pracovalo se také na snížení negativního dopadu vysokých a nízkých okolních teplot. Autonomie automobilů se zvýší díky snížení spotřeby energie nejméně o 50% a také chlazení komponentů v extrémních podmínkách se v porovnání se stávajícími FEV zlepší minimálně o 30%.

Konsorcium se zaměřilo na sběr tepelné energie a inteligentní využití energie pro chlazení a vytápění prostoru pro cestující. OSEM-EV se zabývalo novými elektrotermickými architekturami a řídicími algoritmy včetně tepelné izolace, skladování tepla, inovativních přístupů k vytápění a chlazení vozidel, aplikovaných na pohonnou jednotku (akumulátor a motor), zdokonalení trvanlivosti baterie jako vedlejšího účinku tepelného řízení, řízení toku energie a energetické účinnosti zařízení připojeného k elektrické energii, záložní energií a  sběru energie.

Konsorcium přijalo radikální přístup, který se neopíral pouze o zvýšení účinnosti subsystémů, ale také se zaměřil na jejich interoperabilitu. Vytvořením elektrotermické sítě tak může být většina energie znovu využita, ať už je uložena v mechanické, elektrické nebo tepelné formě.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU -
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU -
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI Z - zlepšení dopadů na životní prostředí
Odpovědnost  INFINEON TECHNOLOGIES AG
Zúčastněné stran AVL LIST GMBH
FRAUNHOFER GESELLSCHAFT ZUR FOERDERUNG DER ANGEWANDTEN FORSCHUNG E.V.
HUTCHINSON SA
SAFT
TECHNISCHE UNIVERSITAET DRESDEN
THE UNIVERSITY OF SHEFFIELD
VALEO EQUIPEMENTS ELECTRIQUES MOTEUR SAS
DAIMLER AG
SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT
VYSOKE UCENI TECHNICKE V BRNE
INTERACTIVE FULLY ELECTRICAL VEHICLES SRL
INFINEON TECHNOLOGIES AG
Financování Program H2020 částkou 8 002 536 EUR
Celkem  8 002 536 EUR
Harmonogram 7/2015 – 5/2018
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/rcn/194883/factsheet/en