ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

WeSmartPark

Název projektu anglickyGiving Drivers Access to Conventional and Electric Car Parking Lots Through the WeSmartPark Enhanced Management System

Popis projektu
Projekt WeSmartPark představuje novou sadu technologií, která umožňuje využívat stávající nedostatečně využívaná parkoviště v hustě osídlených městech, která budou vybavena elektrickými nabíjecími stanicemi. Bez nákladů pro majitele parkoviště je nainstalováno vybavení, které sleduje dostupnost a obsazenost v reálném čase. Řidiči mohou parkovací místa prohlížet, rezervovat a najít pomocí webového prohlížeče nebo mobilní aplikace. WSP je první svého druhu z hlediska správy parkování a využívání nedostatečně využívaných soukromých parkovišť.
 
Řidiči tráví zhruba 20-30% času řízení v hustě osídlených městech hledáním parkovišť. Současně jsou stávající parkoviště využívána pouze v 60% případů. WSP v průměru nabízí parkování, které je nejméně o 50% levnější než je průměrná cena v daném městě. V Barceloně účtuje WSP 1,44 eur za hodinu, což je méně než polovina průměrné ceny.
 
Celkovým cílem druhé fáze projektu je zavést tento ověřený obchodní model z Barcelony a Madridu také v dalších španělských a evropských městech. Některé s možností nabíjení elektromobilů v závislosti na výsledku Fáze I. To bude vyžadovat konkrétní vylepšení stávajícího produktu a integraci možností nabíjení elektromobilů.
 
Specifické cíle pro Fázi I jsou studie technologické proveditelnosti dobíjecích stanic pro elektromobily, posouzení potřeb technologického redesignu, hodnocení trhu, hodnocení obchodního modelu, hodnocení rizik, posouzení IP, pracovní plán pro F;;ázi 2 a obchodní plán.
 
Náš produkt pomůže splnit řadu cílů evropské dopravy (lepší městská mobilita, menší dopravní kongesce) a environmentálních výzev (snížení emisí CO2). Kromě toho pomůžeme dosáhnout cíle Evropské komise vytvořit hustou síť nabíjecích stanic pro elektromobily.
 
Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU I. - optimální využití dat o silniční síti, dopravním provozu a cestování
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU -
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI O - optimální využití dat o silniční síti, dopravním provozu a cestování
E - efektivita silniční sítě a kongesce
Z - zlepšení dopadů na životní prostředí
Odpovědnost  NOUS PARQUINGS URBANS SL
Zúčastněné strany NOUS PARQUINGS URBANS SL
Financování Program H2020 částkou 50 000 EUR
Celkem  71 429 EUR
Harmonogram 3/2015 – 5/2015
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/id/673048