ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

FRONTIER

Název projektu anglicky Next generation traffic management for empowering CAVs integration, cross-stakeholders collaboration and proactive multi-modal network optimization

Popis projektu
Cílem projektu FRONTIER je vytvořit síť a integrované strategie řízení dopravy budoucnosti, které zohlední nové druhy a způsoby dopravy a automatizovaná vozidla (včetně jejich logických a fyzických požadavků), minimalizaci znečištění a kapacitních překážek (včetně dopravních kongescí), snížení nehodovosti a potřebu snížit náklady na mobilitu pro všechny uživatele (občany, orgány veřejné správy i podniky).
 
Na provozní úrovni FRONTIER usnadňuje přechod k odolné multimodální autonomní mobilitě tím, že zavádí procesy spolupráce a arbitráže mezi zúčastněnými stranami a zároveň vyvíjí obchodní modely, které budou řešit komerční životaschopnost identifikovaných řešení.
 
FRONTIER bude vyvíjet, aplikovat a testovat autonomní systémy řízení, zabezpečené již svým návrhem, které se budou neustále vyvíjet s využitím dat generovaných z monitorování dopravního systému v reálném čase, znalostí generovaných provozovateli a osobami s rozhodovací pravomocí a simulačních modelů poskytujících optimální systémová řešení zohledňující nové služby a technologie mobility. Tyto systémy budou podporovat a zavádět proaktivní rozhodnutí a realizovat naši vizi umožňující bezproblémový přechod k autonomnímu a integrovanému řízení dopravy pro budoucí služby mobility.
 
Systém FRONTIER bude ověřen ve třech pilotních lokalitách (Oxfordshire UK, Athény GR a Antewerpy BE) se zaměřením na tři hlavní témata: Inteligentní infrastruktura a integrace CAV; Multimodální mobilita pro cestující a nákladní dopravu - spolupráce mezi zúčastněnými stranami; Analýza výkonnosti sítě pro plánování a tvorbu politik.
 
 
Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU

II. - návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy

Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU -
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI

C -  návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy

Odpovědnost

FUNDACIO EURECAT

Zúčastněné strany
EREVNITIKO PANEPISTIMIAKO INSTITOUTO SYSTIMATON EPIKOINONION KAI YPOLOGISTON
UNIVERSITY OF WOLVERHAMPTON
POLYTECHNEIO KRITIS
UNIVERSITEIT ANTWERPEN
IBI GROUP ELLAS SYMVOULOI EPIXEIRISEON MONOPROSWPI ANONYMI ETAIREIA
AIMSUN SLU
MOBY X SOFTWARE LIMITED
Preston EV Limited
NETCOMPANY-INTRASOFT SA
INTERNATIONAL ROAD FEDERATION
TAGMASTER AKTIEBOLAG
FRONTIER INNOVATIONS EE
OXFORDSHIRE COUNTY COUNCIL
UNITED KINGDOM ATOMIC ENERGY AUTHORITY
ELLINIKO METRO SINGLE MEMBER S.A.
AE SYN. - LEITOYRG. KAI EKMETALLEYS. ELEYTHERIS LEO. ELEYSINAS - STAYROY - AERODROMIOY SPATON KAI DYTIKIS PERIFER. LEO. YMITOY ATTIKES DIADROMES
ORGANISMOS ASTIKON SYGKOINONION ATHINON AE
DE VLAAMSE WATERWEG

 

Financování Program Societal Challenges částkou  4 998 964 EUR
Celkem 4 998 964 EUR
Harmonogram 5/2021 – 8/2024
Kontakt