ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

AUTOC-ITS

Název projektu anglickyRegulation Study for Interoperability in the Adoption of Autonomous Driving in European Urban Nodes

Popis projektu
Projekt přispěl k nasazení systému C-ITS v Evropě a posílil úlohu C-ITS jako katalyzátoru pro EU v oblasti provádění a regulace autonomního řízení. Projekt prokázal, že připojené autonomní řízení (CAD) může využívat C-ITS k získání dalších informací ze svého prostředí (infrastruktura a další vozidla), aby mohly řídicí systémy vozidel analyzovat tyto informace spolu se svými palubními informacemi a provádět bezpečnější jízdu pomocí identifikace lepších cest, překážek a příslušného dopravního značení.

Navíc projekt spolupracoval s dalšími současnými iniciativami, a to prostřednictvím studie současných legislativních předpisů pro autonomní vozidla v evropských městských uzlech a studie pravidel autonomních vozidel zaměřených především na městské uzly napojené na hlavní dopravní síť.

Hlavním cílem projektu bylo přispět k nasazení C-ITS v Evropě zvýšením interoperability autonomních vozidel a posílení role C-ITS pro autonomní řízení. 
 
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU IV. - propojení vozidla s dopravní infrastrukturou
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU -
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI L - propojení vozidla s dopravní infrastrukturou
Odpovědnost  INDRA
Zúčastněné strany iNDRA
INRIA
DGT
INSIA
ANSR
UNIVERSIDADE DE COIMBRA
IPN
POLITÉCNICA MADRID
Financování Program CEF
Celkem  2 606 550 EUR
Harmonogram 11/2016 – 12/2018
Kontakt

https://www.autocits.eu/