OSEM EV

Název projektu anglickyOptimised and Systematic Energy Management in Electric Vehicles

Popis projektu
Projekt  nabídne řešení pro lepší autonomii a předvídatelný dojezd vozidel tak, aby zmírnil dnešní obavy  osob, které přemýšlejí o pořízení elektro vozidel. Cílem není pouhé zvýšení kapacity baterie, ale zajištění určité úrovně komfortu a bezpečné a ekologické mobility orientované na člověka, a to za dostupné ceny.

Nejvyšší prioritou projektu je zvýšení počtu ujetých kilometrů a zajištění předvídatelnosti dojezdu, aniž by se zvýšily náklady a hmotnost vozidla. Pracuje se také na snížení negativního dopadu vysokých a nízkých okolních teplot. Autonomie automobilů se zvýší díky snížení spotřeby energie nejméně o 50% a také chlazení komponentů v extrémních podmínkách se v porovnání se stávajícími FEV zlepší minimálně o 30%.

Konsorcium se zaměří na sběr tepelné a termální energie a inteligentní využití energie pro chlazení a vytápění prostoru pro cestující. OSEM-EV se zabývá novými elektrotermickými architekturami a řídicími algoritmy včetně tepelné izolace, skladování tepla, inovativních přístupů vytápění a chlazení aplikovaných na pohonnou jednotku (akumulátor a motor), zdokonalení trvanlivosti baterie jako vedlejšího účinku tepelného řízení, řízení toku energie a  energetickou účinností zařzení připojeného k elektrické energii, záložní energií a funkcí sběru.

Konsorcium přijme radikální přístup, který se nebude opírat pouze o zvýšení účinnosti subsystémů, ale také se zaměří na jejich interoperabilitu. Vytvořením elektrotermické sítě bude většina energie znovu využita, ať už je uložena v mechanické, elektrické nebo tepelné formě.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast Z
Odpovědnost  INFINEON TECHNOLOGIES AG
Zúčastněné stran AVL LIST GMBH
FRAUNHOFER GESELLSCHAFT ZUR FOERDERUNG DER ANGEWANDTEN FORSCHUNG E.V.
HUTCHINSON SA
SAFT
TECHNISCHE UNIVERSITAET DRESDEN
THE UNIVERSITY OF SHEFFIELD
VALEO EQUIPEMENTS ELECTRIQUES MOTEUR SAS
DAIMLER AG
SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT
VYSOKE UCENI TECHNICKE V BRNE
INTERACTIVE FULLY ELECTRICAL VEHICLES SRL
INFINEON TECHNOLOGIES AG
Financování Program H2020 částkou 8 002 536 EUR
Celkem  8 002 536 EUR
Harmonogram 7/2015 – 5/2018
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/rcn/194883/factsheet/en