ITS Library
Contact

Do you want to contac us? Write us

AUTOC-ITS

Název projektu anglickyRegulation Study for Interoperability in the Adoption of Autonomous Driving in European Urban Nodes

Popis projektu
Projekt přispěl k nasazení systému C-ITS v Evropě a posílil úlohu C-ITS jako katalyzátoru pro EU v oblasti provádění a regulace autonomního řízení. Projekt prokázal, že připojené autonomní řízení (CAD) může využívat C-ITS k získání dalších informací ze svého prostředí (infrastruktura a další vozidla), aby mohly řídicí systémy vozidel analyzovat tyto informace spolu se svými palubními informacemi a provádět bezpečnější jízdu pomocí identifikace lepších cest, překážek a příslušného dopravního značení.

Navíc projekt spolupracoval s dalšími současnými iniciativami, a to prostřednictvím studie současných legislativních předpisů pro autonomní vozidla v evropských městských uzlech a studie pravidel autonomních vozidel zaměřených především na městské uzly napojené na hlavní dopravní síť.

Hlavním cílem projektu bylo přispět k nasazení C-ITS v Evropě zvýšením interoperability autonomních vozidel a posílení role C-ITS pro autonomní řízení. 

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I. (O)
III. (R)
B
Podpoří prioritní akci EU b)
Odpovědnost  INDRA
Zúčastněné strany iNDRA
INRIA
DGT
INSIA
ANSR
UNIVERSIDADE DE COIMBRA
IPN
POLITÉCNICA MADRID
Financování Program CEF
Celkem  2 606 550 EUR
Harmonogram 11/2016 – 12/2018
Kontakt

https://www.autocits.eu/