VISTA

Název projektu anglickyVision Supported Truck docking Assistant

Popis projektu
Logistický sektor neustále hledá inovace, které mohou pomoci zlepšit úroveň služeb a ziskovost tohoto sektoru. Tyto inovace mimo jiné v posledních desetiletích vedly ke snížení spotřeby paliva a emisí. Mezitím se ve velkém měřítku provádějí experimenty s autonomními nákladními vozidly. Roli řidiče přebírají technologie ve vozidle. Výše uvedené pilotní experimenty mají jednu věc společnou: často drahá a složitá technologie může být ve skutečnosti použita pouze v nových vozidlech.
 
Tento projekt hledal přechodnou formu, která přinesla výhody automatizace do stávajícího vozového parku, aniž by byly technologické náklady tak vysoké, že automatizace nikdy nebude zisková. S využitím technologie VISTA jsou technologické změny ve vozidle minimální a řidič pokračuje v provádění akcí sám. Parkování („dokování“) nákladních vozidel se stává snadnějším a bezpečnějším.
 
Cílem projektu bylo použít tuto technologii k průlomu v logistickém procesu na distribučních místech a v přístavech; efektivnější procesy, lepší výkony řidičů a menší riziko poškození. Vedlejším účinkem bylo, že mohou být lépe využiti i méně zkušení, mladší řidiči. Konečné náklady na rozsáhlé zavedení systému VISTA ve stávající flotile jsou malé, částečně také kvůli velmi omezeným dodatečným nákladům na hardware. To znamená, že výsledky lze rychle použít.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV., B
Odpovědnost  HAN (Hogeschool van Arnhem en Nijmegen)
Zúčastněné strany BRICKLOG Deutschland GmbH & Co.KG
intoEU
Track32
Bönders GmbH
V-Tron GmbH
Peter Appel Transport BV
Koninklijke Ahold Delhaize BV
Recreate Solutions b.v.
A.J. Watson BV (h.o.d.n. Kruidvat)
ICR3ATE Digital Makers Lab B.V.
Coduct GmbH
Hochschule Rhein-Waal
Financování Program Interreg V-A Germany - The Netherlands částkou 1 074 318 EUR
Celková částka 2 148 635 EUR
Harmonogram 1/2019 – 6/2022
Kontakt

https://keep.eu/projects/22311/Vision-Supported-Truck-dock-EN/