AUTOPILOT

Název projektu anglickyAUTOmated driving Progressed by Internet Of Things

Popis projektu
Očekává se, že automatizovaná jízda zvýší bezpečnost, poskytne větší pohodlí a vytvoří mnoho nových obchodních příležitostí pro služby mobility. Očekává se, že trh autonomní mobility  bude postupně růst a v roce 2035 dosáhne 50%  současného trhu.
 
IoT je o povolení spojení mezi objekty nebo „věcmi“; jde o připojení čehokoli, kdykoli a kdekoli, pomocí jakékoli služby v jakékoli síti. Není pochyb o tom, že autonomní  vozidla budou součástí revoluce IoT. Konektivita a IoT mají kapacitu pro rušivé dopady na vysoce a plně automatizovanou jízdu ve všech  řetězcích směrem ke globální vizi Smart Anywhere Everywhere.
 
V zájmu zachování konkurenceschopnosti investuje evropský automobilový průmysl do propojeného a automatizovaného řízení, kdy se automobily stávají pohybujícími se „objekty“ v systému IoT a případně se účastní BigData for Mobility. Projekt AUTOPILOT přináší IoT do automobilového světa, aby přeměnil připojená vozidla na vozidla vysoce a plně automatizovaná.
 
Vyvážené konsorcium AUTOPILOT představuje všechny relevantní oblasti systému IoT. Otevřená platforma IoT a architektura IoT budou vyvinuty na základě stávajících a nadcházejících standardů i řešení open source a vendor. Díky systému AUTOPILOT bude systém IoT zahrnovat vozidla, silniční infrastrukturu a okolní objekty v IoT, se zvláštním důrazem na bezpečnostní aspekty automatizované jízdy. AUTOPILOT bude nad rámec IoT vyvíjet nové služby, které budou zahrnovat vozidla s autonomním řízením, jako je sdílení vozidel, automatické parkování nebo vylepšené digitální dynamické mapy, které umožní plně autonomní řízení.
 
IoT umožňující autonomní řízení bude testován v reálných podmínkách ve čtyřech stálých rozsáhlých pilotech ve Finsku, Francii, Nizozemsku a Itálii. Výsledky umožní multikriteriální hodnocení (technické, uživatelské, obchodní, právní) dopadu IoT na posunutí úrovně autonomního řízení.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV.
Odpovědnost  EUROPEAN ROAD TRANSPORT TELEMATICSIMPLEMENTATION COORDINATION ORGANISATION - IN
Zúčastněné strany ERTICO – ITS Europe
AKKA Informatique et Systèmes
Applus IDIADA
AVR
CEA
CERTH
CETECOM
CNIT
Continental
Centro Ricerche FIAT
CTAG
The German Aerospace Center DLR
Easy Global Market SAS
ETRI
FIA
Gemalto
Gemeente Helmond
Huawei
IBM Ireland Ltd
IBM Research Zurich GmbH
LINKS Foundation
Metabuild
NEC Europe
NEVS
NXP
Peugeot Citroën Automobiles S.A.
SENSINOV
STIFTELSEN SINTEF
STMicroelectronics
TASS International
Technolution
Thales Italia
TIM
TNO
T-Systems
TomTom
Eindhoven University of Technology
UITP
University of Leeds
Valeo
VEDECOM
Versailles Grand Parc
Vicomtech
Concello de Vigo
VTT
Financování Program H2020 částkou 19 924 984 EUR
Celkem  26 555 480 EUR
Harmonogram 1/2017 – 2/2020
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/id/731993