FastPrk-2

Název projektu anglickyENHANCED ON-STREET PARKING MANAGEMENT SYSTEM

Popis projektu
Migrace světové populace do městských oblastí napjala zdroje měst po celém světě. Při řešení těchto výzev se vlády zaměřují na koncepty  Smart Cities, aby poskytly udržitelnou infrastrukturu, která odpovídá potřebám občanů.
 
Iniciativy Smart City se zaměřují na inteligentní parkovací systémy, aby zlepšily regulaci parkovacích míst pomocí senzorů detekujících obsazení, které poskytují další funkce a služby společnostem spravujícím parkování i řidičům snížením času stráveného hledáním parkování, provozu a emisí CO2. Monitorovaná parkovací místa budou do roku 2020 globálním rozvíjejícím se trhem, kdy bude kontrolováno 1% parkovacích míst na ulicích. Evropská parkovací asociace odhaduje, že pro inteligentní parkování je k dispozici 12 milionů parkovacích míst (v evropských městech s více než 20 000 obyvateli). Ve výsledku odhadují, že v blízké budoucnosti bude pravděpodobně regulováno dalších 190 milionů prostor, což se rovná obrovskému potenciálnímu trhu pro projekt FastPrk-2 pouze v Evropě. S ohledem na konkurenty a dobu potřebnou k uvedení na trh  usiluje projekt  o správu 60 milionů parkovacích míst do roku 2019.
 
FastPrk-2 je inovativní plně vybavené inteligentní řešení parkování na ulici, které zahrnuje vylepšené služby vyplývající z téměř 100% přesných senzorů obsazení a systémovou architekturu, která poskytuje špičkovou technologii senzorů založenou na HW a nástroje na bázi SW, které optimalizují řízení dopravy prostřednictvím inovativních aplikací, které analyzují různá data související s parkováním, minimalizují náklady na údržbu a provoz.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast E, Z
Odpovědnost  WORLDSENSING¨SL
Zúčastněné strany WORLDSENSING¨SL
Financování Program H2020 částkou 1 505 019 EUR
Celkem  2 150 027 EUR
Harmonogram 6/2016 – 7/2018
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/id/726607