SAFE STRIP

Název projektu anglickySAFE and green Sensor Technologies for self-explaining and forgiving Road Interactive aPplications

Popis projektu
SAFE STRIP zavádí technologii, která vkládá aplikace C-ITS (včetně komunikace I2V a V2I i funkcí VMS / VSL) do nízkonákladových integrovaných pásků do stávající vozovky silniční infrastruktury. Technologie je energeticky nenáročná a zcela recyklovatelná.

Tyto pásky poskytují osobní zprávy do vozidla pro všechny účastníky silničního provozu v jejich vlastním jazyce (nákladní automobily, automobily a zranitelné účastníky silničního provozu atd.) a všechny generace vozidel (nevybavené, s výbavou C-ITS, autonomní). Silniční infrastruktura vybavená tímto způsobem se stane takzvaně samovysvětlitelnou a odpouštějící, tedy bezpečnější pro účastníky silničního provozu.

Projekt umožnil také služby s přidanou hodnotou. SAFE STRIP podporuje další služby a aplikace pro predikci silniční údržby v reálném čase, odpočívky, pracovní zóny, železniční přejezdy a klíčové intermodální uzly pro nakládku/překládku/vykládku zboží.

Systém byl zkoušen v zařízeních ve Španělsku a Francii, na dvou uzavřených zkušebních tratích v Itálii a v reálných podmínkách na dálnicích v Řecku a Itálii.
Pro ověření byly použity automobily i motocykly. Technické validace proběhly v testovacích zařízeních společností CIDAUT a CRF (ve Valladolidu, Miláně a Turíně). V reálných podmínkách budou uživatelé hodnotit SAFE STRIP na dálnici A22 v Itálii a na dálnici Attiki Odos v Řecku. V zařízení společnosti VALEO ve Francii proběhne testování integrace OBU do autonomního vozidla.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV.
Podpoří prioritní akci EU b), c), e)
Odpovědnost  ERTICO
Zúčastněné strany Konsorcium 18 partnerů ze 6 zemí se zastoupením všech zúčastněných stran: 1 výrobce automobilů (CRF), 1 výrobce motocyklů (Piaggio), 2 systémoví integrátoři a instalatéři infrastruktury (3M & CEA), 2 dodavatelé 1. úrovně (CONTI & VALEO), 1 SME (RELAB), 8 výzkumně vývojových institucí (CERTH, UNITN, UPAT, FhG / IAO, CNR, CIDAUT, CTI and ICCS) a 2 koneční uživatelé (ATTD a Α22) jako příjemci; všichni pod záštitou ERTICO.
Financování Z programu H2020 ( RIA - Research and Innovation action): 4 595 813,75 EUR
Celkem: 4 595 813,75 EUR
Harmonogram 5/2017 – 8/2020
Kontakt

https://safestrip.eu

https://cordis.europa.eu/project/id/723211