Sir-Park

Název projektu anglickySmart Integrated system for Reliable Parking information, search and guidance

Popis projektu
Hi-Park Solutions je projekt, jehož posláním je revoluce na trhu parkování ve městech  pomocí inteligentních aplikací, které pomáhají řidičům najít volné parkovací místo na ulici a zlepšují městský život v rámci konceptu Smart City. Patentovaná aplikace Sir-Park automaticky shromažďuje údaje o volných parkovacích místech prostřednictvím chytrého telefonu řidiče nebo pomocí systémů zabudovaných do informačního a zábavního systému vozidla. Koncept kombinuje spolehlivé a přesné parkovací místo v reálném čase a schopnosti zpracování historických a statistických dat pozorovaných v průběhu času. Sir-Park kontroluje předpisy a další údaje o ulicích, jako jsou vjezdy do garáží atd., jakož i fyzické rozměry prostoru, což řidičům poskytuje spolehlivou pravděpodobnost nalezení platného volného parkovacího místa na ulici během následujících minut.
 
Řidiči najdou v Sir-Parku inteligentní integrovanou a spolehlivou aplikaci, která jim pomůže zkrátit až 50 % průměrné doby parkování, přičemž nejprve prověřuje jejich šance na nalezení bezplatného parkování na ulici a nasměruje je na nejslibnější trasu a za druhé nabízí alternativy placeného parkování. Obce, telekomunikační společnosti a společnosti zabývající se big daty najdou cenný zdroj dat v systému, který získává obraz ulice do cenných informací o dostupnosti parkování a vzorců mobility uživatelů.
 
K dnešnímu dni jsme provedli předběžný pilotní projekt v izraelském Tel Avivu, kde jsme aplikaci ověřili. Nyní se připravujeme na rozsáhlé demonstrace ve velkých evropských městech. Naším cílem je vyvinout aplikaci Smart Parking, která do roku 2018 osloví 300 000 koncových uživatelů ve 3 hlavních evropských městech.
 

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I., Z
Odpovědnost  HI PARK SOLUTIONS LTD
Zúčastněné strany HI PARK SOLUTIONS LTD
Financování Program H2020 částkou 50 000 EUR
Celkem  71 429 EUR
Harmonogram 12/2015 – 3/2016
Kontakt

https://cordis.europa.eu/project/id/710778