ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Parking Gets Smart

Název projektu anglickyImproved & digitalised parking management as tool to foster green and multimodal transport in the South Baltic area

Popis projektu
Projekt PARKING GETS SMART vyvinul a rozšířil inovativní řešení správy parkování, která maximálně využívají digitalizaci a pokročilé ICT. Tím se snížily místní a regionální jízdy autem a podpořily ekologické a multimodální formy dopravy.
 
K dosažení tohoto cíle projekt shromáždil vývojářskou komunitu, která vytvořila nové přístupy a rozšířila je mezi další partnery, účastníky parkování. Projekt poskytuje:
  • Soubor inovativních modelových strategií pro digitální správu parkování. Definují přizpůsobené mechanismy „push“ (např. parkovné) a digitální mechanismy „pull“ (např. aplikace pro dynamické parkování) pro typické případy užití  (např. univerzitní kampus, přímořské letovisko).
  • Nástroje a modely k vytvoření základní infrastruktury pro digitální zpracování a sdílení „otevřených parkovacích dat“, vč. obecného  modelu HUB, který byl vyvinut jako „open source software“.
  • Modelové aplikace, které prokázaly a ověřily výhody. Do každodenního používání uvedly zařízení koncových uživatelů založená na ICT (např. dynamické navádění k parkování nebo aplikace pro sdílení parkovacích míst). Účinky na chování v oblasti mobility byly dokumentovány a vyhodnoceny. Nástroje byly částečně vyvinuty také jako „open source“ software.
  • Další rozšíření skupiny uživatelů a rozsah využití digitální správy parkování. Softwarová řešení „open source“ jsou poskytována následovníkům zdarma.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU I. - optimální využití dat o silniční síti, dopravním provozu a cestování
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU a) - poskytování multimodálních informačních služeb o cestování v celé Unii
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI O - optimální využití dat o silniční síti, dopravním provozu a cestování
E - efektivita silniční sítě a kongesce
Z - zlepšení dopadů na životní prostředí
I - zvýšení integrace dopravních módů
Odpovědnost  Polska Unia Mobilności Aktywnej
Zúčastněné strany Neringos savivaldybės administracija
Gmina Miasta Gdańska
Växjö kommun
Fundacja PICTEC
Fundacja Interizon
Gemeinde Ostseebad Heringsdorf
Hansestadt Bremen
Viešoji įstaiga "Klaipėdos keleivinis transportas"
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
Financování Program Interreg  V-A Poland - Denmark - Germany - Lithuania - Sweden (South Baltic)  částkou 2 245 767 EUR
Celková částka 2 689 373 EUR
Harmonogram 5/2018 – 4/2021
Kontakt

https://keep.eu/projects/21883/Improved-digitalised-parkin-EN/