Chytré kamery na A2

Název projektu anglickySmart Cameras on the A2

Popis projektu
V rámci tohoto projektu RWS společně s De Innovatiecentrale a ViNotion využívají stávající a nově vyvinuté algoritmy pro analýzu videozáznamů z existujících kamer z jízdních pruhů typu rush hour. Pomocí těchto algoritmů je možné identifikovat vozidla nebo předměty na silnici. Studie zkoumá, zda jsou algoritmy (nebo je možné je vytvořit) dostatečně chytré, aby nahradily rutinní manuální práci operátorů silničního provozu.

Během pokusu se zkoumá, zda může být při provozu jízdních pruhů použita analýza obrazu pomocí algoritmů. V současné době musí operátor/dispečer řízení silniční dopravy zkontrolovat jízdní pruh pro rush hour před jeho otevřením. Inteligentní kamera dokáže pomoci řídícímu pracovníkovi tento úkol zvládnout nebo jej dokonce převzít úplně, čímž je úkol méně časově náročný, a proto je snazší obsluhovat a monitorovat jízdní pruh.

Technologie umožňuje rychlejší rozhodování, a tím zlepšuje dopravní tproudy a bezpečnost. Vzhledem k tomu, že počáteční výsledky byly pozitivní, RWS nyní plánuje podniknout další kroky, které umožní realizaci technologie v praxi. Může být také možné jej použít v jiných situacích, např. aby zjistily příliš vysoké kamiony vjezdem do tunelu. Prozatím bude řídící provozu stále vykonávat tutéž roli: zatímco systém vydá návrhy, skutečné rozhodnutí přijmou lidé.


Zařazení projektu:
Prioritní oblast II.
Podpoří prioritní akci EU b)
Zúčastněné strany Rijkswaterstaat, De Innovatiecentrale a ViNotion
Financování 186 000 EUR / jednorázové / PPP
Harmonogram 2018