eMORAIL advanced

Název projektu německyeMORAIL advanced

Popis projektu
EMORAIL je koncept mobility, jehož ústřední myšlenkou je propojení železnice a silnice ve venkovských oblastech. Cestující po železnici  jsou vybaveni elektrickými vozidly prostřednictvím konceptu sdílení automobilů pro cestu z domova do stanice: Ráno dojíždějí elektrickým vozidlem do stanice, během dne jiným vozidlem a ve večerních hodinách může dojíždějící opět využít elektrické vozidlo, aby se vrátil z vlakového nádraží domů. Auto je také k dispozici pro dojíždějící o víkendech. Koncept eMORAIL získal v roce 2013 cenu VCÖ Mobility Prize Dolní Rakousko. V současné době probíhá intenzivní práce na rakouském zavádění eMORAILu pod záštitou ÖBB-Personenverkehr AG.

Základní model je dále rozvíjen "eMORAIL advanced". Základní modul eMORAIL byl v zásadě rozšířen o další moduly kyvadlové dopravy, sdílených taxi, a úložného boxu eMORAIL. Dále bude vytvořen Pool-modul pro obchodní účely nebo pro turisty. Další moduly jsou určeny k významnému rozšíření potenciální uživatelské základny modelu eMORAIL. Po dokončení projektu je plánováno v první fázi zavádění (do roku 2022), aby bylo zajištěno minimálně 40 míst po celém Rakousku s pokročilými službami eMORAIL (základní modul včetně sdílení jízd a kyvadlová doprava).

Zařazení projektu:
Prioritní oblast II.
Odpovědnost  tbw research GesmbH (Vedení konsorcia)
Zúčastněné strany create-mediadesign GmbH, DB Rent GmbH, DENZEL Mobility CarSharing GmbH (bis 14.04.2012), EBE Mobility & Green Energy GmbH, EBE Solutions GmbH, Herry Consult GmbH, iC consulenten Ziviltechniker GesmbH, NTT Data Österreich GmbH, ÖBB-Infrastruktur AG, ÖBB-Personenverkehr AG, PL.O.T EDV Planungs- und Handels GmbH, Prolytic - Marketing Engineering, Consulting & Software GmbH, Quintessenz Organisationsberatung GmbH, Rail Equipment GmbH, Sycube Informationstechnologie GmbH, Universität Graz - Wegener Zentrum für Klima und Globalen Wandel, Verkehrsverbund Ost-Region (VOR) Gesellschaft m.b.H., Wincor Nixdorf GmbH
Financování Fond pro klima a energii
Harmonogram do roku 2022
Kontakt https://tbwresearch.org/projekt/emorail/