Dopravní informace na trase k letišti Wien

Název projektu německyVerkehrsinformation am Weg zum Flughafen Wien

Popis projektu
V projektu ASFINAGu a ÖBB byla v listopadu 2016 dohodnuta a realizována vzájemná výměna informací v případě vzniku dopravní události pro pilotní trasu (uzel Vídeňský Prater nebo Vídeňské hlavní nádraží / stanice Wien Mitte na letiště Schwechat).
obrazek-8.png


Cílem spolupráce je výměna informací mezi oběma centry řízení dopravy o závažných dopravních událostech na příslušné silniční nebo železniční síti. Tato výměna slouží jako základ pro poskytování zastřešujících informací pro zákazníky a může být také cenná pro interní účely (např. při zajištění železniční náhradní dopravy).

Ze strany ASFINAGu je zodpovědné středisko Verkehrsmanagement (SG). Na straně ÖBB se jedná o tzv. „Centrálního informačního koordinátora“, který je zodpovědný za distribuci informací. Výměna informací je převzata společností ASFINAG od divize telematických služeb (MSG) na dopravní informační služby ASFINAG, jako je např. Unterwegs App, a je zpřístupněna koncovým uživatelům.

To má pro motoristy dvě hlavní výhody. Na jedné straně uživatelé důležitých událostí na A4 (v pilotní oblasti) dostávají informace o stavu všech vlakových spojení mezi Vídní a letištěm pro všechny dopravní informační služby ASFINAG. Jedná se o dokonalý doplněk k úseku A4, který je již dobře pokryt dopravními zprávami, jízdními časy a webovými kamerami. Pokud dojde k narušení železniční sítě na druhé straně (v pilotní oblasti), aktuální dopravní situace A4 je doplněna informační službou ÖBB.

Zákazníci společnosti ASFINAG a ÖBB tak mají také k dispozici informace o  vážných událostech ve známých informačních službách.


Zařazení projektu:
Prioritní oblast I.
Podpoří prioritní akci EU
  • a)
  • b)
Odpovědnost  ASFINAG a ÖBB
Zúčastněné strany ASFINAG a ÖBB
Financování ASFINAG a ÖBB
Harmonogram od roku 2016