e-Call

Název projektu anglickye-Call

Popis projektu
V letech 2011 - 2014 se Finsko zúčastnilo projektu HeERO (Harmonizovaný eCall European Pilot), který potvrdil normy celoevropského systému eCall a připravil jeho zavedení. Tyto aktivity pokračovaly v projektu I_HeERO, který byl dokončen v roce 2017. Finská účast v projektu I_HeERO zahrnuje implementaci eCall v tzv. Public Safety Answering Points (PSAP) a mobilní síti, posuzování shody PSAP, eCall end-to-end testy a příspěvek k rozvoji eCall těžkého nákladního vozidla (HGV).

Doposud prováděné práce v rámci projektu I_HeERO zahrnují vývoj eCall do informačního systému finských PSAP. Tato práce stále pokračuje, eCall byl úspěšně otestován v prostředí se všemi MNO působícími v kontinentálním Finsku.

Realizační část projektu eCall finského projektu I_HeERO zahrnuje jak povinné testy shod  pro PSAP, tak end-to-end test pokrývající celý servisní řetězec eCall od In-Vehicle Systém (IVS) do PSAP. Cílem je zavedení eCall do finských PSAP do září 2017.

Finsko také přispělo k vypracování specifikací systému eCall pro nákladní vozidla a prototypu systému HGV eCall PSAP a ověřovalo uživatelské potřeby systému.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast III.
Podpoří prioritní akci EU
  • c)
  • d)
Odpovědnost  Finská dopravní agentura