Skotsko: Traveline Scotland

Název projektu  anglickyScotland: Traveline Scotland

Popis projektu
Traveline Scotland poskytuje aktuální, přesné, nestranné a srozumitelné informace o všech službách veřejné dopravy ve Skotsku a ze Skotska do hlavních destinací v jiných částech Spojeného království. Skotské místní orgány a hlavní provozovatelé dopravy poskytují společnosti Traveline Scotland data o službách veřejné dopravy provozovaných v jejich oblasti.

Traveline Scotland pak tyto informace využívá k poskytování služeb osobního plánování cesty 24 hodin denně, 7 dní v týdnu různými způsoby šíření, včetně:
  • telefonní informační linky
  • webové stránky a mobilní aplikace Traveline Scotland (vytvořené ve spolupráci se společností Traffic Scotland)
  • výstražné služby txt2traveline SMS pro informace o odjezdu z autobusové zastávky

Webové stránky Traveline Scotland jsou nyní vícejazyčné a jsou dostupné ve francouzštině, němčině, španělštině, portugalštině, italštině a galštině. Nedávná vylepšení podporují přístup k informacím během cesty, včetně mobilních aplikací (My Next Bus), které jsou poskytovány prostřednictvím poskytovatelů sítí pro telefony s internetem, jiná podobná zařízení a kioskové aplikace.

Vzhledem k tomu, že otevřená data se stala běžněji požadovaná a používaná, jsou data Traveline Scotland dostupná v různých standardních datových formátech včetně TransXchange, ATCO CIF a GTFS pro stávající i nové přijímače třetích stran.

Organizace mohou nyní přidat plánování cesty TLS na své vlastní webové stránky pouhým stažením softwarového nástroje nazvaného „přistání na stránku“. Vzhledem k tomu, že cílové místo je předem obsazeno, umožňuje návštěvníkům / dodavatelům / zúčastněným stranám, kteří navštíví kancelář nebo kanceláře této organizace, jednoduchý tip v počátečním poštovním směrovacím čísle. Software pak vytvoří individualizovaný plán cesty, který návštěvníka dopraví na místo veřejnou dopravou.Například pomocí cestovního plánovače Traveline Scotland Strathclyde Passenger Transport a NHS Greater Glasgow a Clyde mohou nemocničním pacientům poskytnout personalizované plány cesty spojené s jejich nemocnicemi a lékařskými schůzkami. Toto bylo nyní zavedeno pro dopravce Lothian, Fife, Borders, Forth Valley a Grampian a Highland.

TLS nabízí také bezplatnou službu plánování „batch journey“ na internetu, která umožňuje hromadnou přípravu personalizovaných plánů jízd pro celou řadu organizací na základě konkrétního místa.Iniciativa Journey Alerts pro varování před narušením, které může ovlivnit obvyklé cesty.

Výsledky
  • Možnosti e-mailů a sdílení cestovních plánů na sociálních sítích
  • Aktualizovaný plánovač jízd na kole
  • Specializovaná microsite pro přístup ke zdraví
  • Více informací o dostupných stanicích, zastávkách a službách veřejné dopravy
  • Nové nástroje pro třetí strany

Vláda Spojeného království přijala transparentní a otevřená data jako klíčovou politickou iniciativu: zde jako redesign webových stránek s cílem zvýšit dostupnost z tabletů a mobilních telefonů. Vítěz soutěže Scottish Transport Award 2015 za „Excelenci v technologii a inovacích“ pro aplikaci Glasgow Commonwealth Games. Během akce nabídla aplikace více než 1,4 milionu osobních plánů cesty 480 000 uživatelům, kteří navštívili 13 sportovišť.


Zařazení projektu:
Prioritní oblast I.
Podpoří prioritní akci EU
  • a)
  • b)
Odpovědnost  Vláda Spojeného království přijala transparentní a otevřená data jako klíčová, zde pro iniciativu Journey Alerts.
Zúčastněné strany Traveline Scotland je partnerstvím mezi dopravci, místními orgány a Transport Scotland.
Harmonogram 2018
Kontakt https://www.travelinescotland.com/