Transformační komerční řešení pro dodávky do měst

Název projektu anglickyTransformative commercial urban delivery solutions

Popis projektu
Na základě skutečných požadavků na nákladní dopravu budou vyvinuty simulační modely dopravy. Modelovaná a hodnocená řešení budou zahrnovat elektrická vozidla pro noční dodávky, městská konsolidační centra, sdružování nákladu, optimalizaci tras, dodávky v aktivním režimu, autonomní pozemní vozidla a drony.

Výsledkem úspěšného dokončení tohoto výzkumu bude řada praktických výstupů, které mohou být přímým přínosem pro komerční poskytovatele městských dodávek, vládní agentury a širokou veřejnost.

Pohyb zboží v městských oblastech je nezbytnou součástí ekonomických aktivit Austrálie. Užitková vozidla tvoří podstatnou část vozového parku a přispívají k přetížení a emisím zejména na předměstích a v městských oblastech.

Cílem tohoto výzkumu je řešit tento problém identifikací, modelováním a hodnocením řady řešení, která mohou poskytnout účinné, efektivní a cenově dostupné možnosti dodávek, jež mohou podpořit zásady udržitelné dopravy, snížit dopravní kongesce a emise. Výzkum určí řešení, která budou použitelná pro všechna australská města.

Pro demonstraci proveditelnosti těchto nových řešení městského doručování bude v rámci výzkumu vyvinut model dopravní simulace pro Melbourne, který lze použít jako případovou studii, jež ukáže, jak by tato řešení fungovala a jaké budou jejich dopady. Budou použity různé scénáře představující různé vzorce růstu města a poptávky po nákladní dopravě, řadu scénářů růstu počtu obyvatel, složení vozového parku a několik horizontů prognóz (např. krátkodobý do roku 2025 a dlouhodobý do roku 2050).

Po kalibraci a validaci bude model použit k testování účinnosti a dopadů navrhovaných řešení z hlediska snížení přetížení, emisí, doby dodání a nákladů. Testovány a hodnoceny budou rovněž kombinace řešení, neboť se očekává, že jejich sbližování by zvýšilo přínosy.

K dosažení cíle musí projekt:

• Zjistit současnou situaci. Dobře porozumět současné situaci v oblasti městské nákladní dopravy v australských městech se zaměřením na dodávky na poslední míli v Melbourne.
  • Zjistit současnou poptávku po městské nákladní dopravě. Vypracovat základní matice poptávky po městské nákladní dopravě (2020), které ukazují počátky a cíle činností a dodávek městské nákladní dopravy.
  • Identifikovat nová řešení a zásahy v oblasti městských dodávek. Identifikovat současné a vznikající trendy v dodávkách městské nákladní dopravy prostřednictvím stolních studií a konzultací se zúčastněnými stranami.
  • Vyvinout modely simulace dopravy. Vyvinout vhodnou hierarchii modelů simulace dopravy pro Melbourne pro testování a hodnocení řady řešení a zásahů.
  • Testování a vyhodnocení dopadů. Použijte simulační modely k testování potenciálních zásahů a vyhodnocení jejich dopadů pomocí komplexního souboru klíčových výkonnostních měřítek, jako jsou dopravní kongesce a emise.
  • Šíření výsledků a získávání zpětné vazby. Vypracujte komplexní zprávy a zapojte zúčastněné strany s cílem získat zpětnou vazbu a zlepšit výsledky výzkumu.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast II.