ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

FLEXIBILNÍ PŘÍPAD POUŽITÍ - rozšíření zkušebního provozu kyvadlové dopravy v Tonsley

Název projektu anglickyFLEXible use case – enhancing the Tonsley shuttle trial


Popis projektu
Na základě zkušeností získaných ze zkušebního provozu autonomní kyvadlové dopravy Flinders Express (FLEX), který v inovační čtvrti Tonsley provedla Flindersova univerzita, ministerstvo infrastruktury a dopravy, společnost RAA a další podporovatelé z průmyslu, přinese tento projekt nové a inovativní případy využití systému FLEX. Případy užití budou zkoumat "Co dál?" s provozními režimy pro autonomní vozidla (AV) tím, že přinesou případy užití, jako je odstranění palubního operátora, využití komunikace mezi vozidlem a infrastrukturou (V2I) ke zlepšení výkonnosti a bezpečnosti na křižovatkách se světelnou signalizací, testování služeb na vyžádání a konečně vývoj živé laboratoře, která bude sloužit jako budoucí zkušební místo pro připojená a autonomní vozidla (CAV).
 
Kyvadlová doprava Flinders (FLEX) byla první zkouškou AV v Jižní Austrálii, která využívala veřejné silnice k zajištění kyvadlové dopravy na první a poslední míli k vlakovému nádraží Clovelly Park v inovační čtvrti Tonsley.
 
Cíle projektu
Na pevné trase v inovační čtvrti Tonsley funguje FLEX optimálně. Navrhuje se, aby v Tonsley byly v rámci projektu spolupráce mezi iMOVE, Ministerstvem infrastruktury a dopravy, Flinders University, RAA, SAGE Automation a Keolis Downer vyvinuty nové případy použití a cíle uvedené níže:
 
1. Zahájit provoz systému FLEX bez doprovodu na části trasy,
2. Zkušební stanoviště V2X
 
  • Dokončení testování V2I na semaforech na Alawoona Avenue.
  • Využití dalších zpráv
 
3. Zavedení služby na vyžádání
4. Vytvoření AV Living Lab v Tonsley, včetně:
 
  • Mobilita jako služba (MaaS).
  • testovací zařízení V2X
 
Výše uvedené jsou nové případy užití uvedené v pořadí priorit podle rozhodnutí zúčastněných stran. Tyto případy užití představují postupný nárůst výzkumu a porozumění směrem ke komerčnímu provozu AV. Realizace těchto případů užití a získané poznatky povedou k následujícím cílům projektu:
 
  • Vytvoření zkušební verze bezpečného provozu autonomní kyvadlové dopravy bez doprovodu a s dálkovým ovládáním na veřejných komunikacích.
  • Dodání požadavků na úspěšnou implementaci komunikace V2I na křižovatce a v celé silniční síti, aby byla zajištěna efektivita a bezpečnostní výsledky.
  • Rozvíjení porozumění a dodávat případy použití, které testují AV služby na vyžádání.
  • Dodání případu užití, který testuje CAV jako režim v aplikaci MaaS.
 
Flinders dá k dispozici infrastrukturu související s AV v Tonsley Innovation Precinct, aby bylo možné testovat a realizovat různé případy použití CAV.
 

Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV.
Odpovědnost  Department of Planning, Transport, and Infrastructure
Zúčastněné strany Flinders University
Royal Automobile Association of SA Inc
Financování Program iMOVE
Kontakt

https://imoveaustralia.com/project/tonsley-flex-shuttle-use-case/