Management parkování ve věku inteligentní mobility

Název projektu anglickyParking management in the smart mobility age

Popis projektu
V roce 2016 dokončila městská rada Brisbane (BCC) pilotní projekt využívající stávající údaje o parkovacích transakcích a údaje ze zkušebních parkovacích senzorů, které byly vloženy do softwaru strojového učení k odhadu obsazenosti parkovacích míst ve městě. Zkušební projekt se skládal ze zón placeného stání v pěti vnitřních předměstských ulicích. Pilotní projekt byl úspěšným "ověřením konceptu" a systém se ukázal jako slibný. Nezávislé údaje a analýza faktorů chování by mohly být použity ke kalibraci a informování o zjištěních z tohoto pilotního projektu a pomoci společnosti BCC při další práci v této oblasti. Ačkoli jsou vzorce využívání obrubníků široce známy, je třeba rozvinout dokonalejší porozumění uživatelům, jejich potřebám a jejich chování. To je zapotřebí zejména nyní, kdy se v některých částech vnitřního Brisbane nadále mění využití území a hustota obyvatelstva a vznikají nové obchodní modely poskytování služeb.

Nadcházející zavádění převratných technologií, jako jsou inteligentní objekty, strojové učení, autonomní a poloautonomní vozidla, zvýší další požadavky na rychlou reakci na potřeby zákazníků. Společnost BCC musí zahájit přípravy a plánování tím, že si opatří nezávislou a objektivní hloubkovou analýzu potřeb a chování uživatelů.

Výzkumy chování při parkování, potřeb zákazníků a z nich vyplývající doporučení týkající se řízení dopravy a veřejné dopravy byly provedeny v jiných městských prostředích v zahraničí. Pro Brisbane je však zapotřebí specifický výzkum, protože představuje jedinečný městský kontext z hlediska obytné oblasti, chování řidičů v Austrálii / závislosti na osobních vozidlech a rozsahu zdrojů potřebných k řízení parkování.

Parkování v Brisbane CBD ovládají hlavní provozovatelé parkování mimo ulice. Vývoj online nástrojů pro plánování cest, jak doporučila pracovní skupina pro parkování v Brisbane (prosinec 2014), je jednou z počátečních fází vývoje platformy mobility jako služby (MaaS) pro Brisbane. Nově vznikající technologie brzy začnou měnit chování řidičů (a/nebo vozidel) v našich městských centrech.

Zvýší se poptávka po kvalitních informacích prostřednictvím chytrých technologií a také poroste očekávání zákazníků, že organizace budou tyto informace sdružovat prostřednictvím sdílených dat. Lepší informace o zákaznících budou hrát větší roli při určování schopnosti organizace zajistit parkování. Veřejný nebo soukromý obchodní model sdružování a poskytování informací o parkování je však v Austrálii z velké části neznámý.

Soukromé i veřejné organizace, které poskytují sdílené služby, budou muset se zákazníky včas, přesně a efektivně komunikovat, aby jim umožnily zvolit si nejefektivnější formu dopravy (včetně případné sdílené jízdy) a naplánovat trasu své cesty na základě omezení, jako je dostupnost parkovacích míst a/nebo ceny.

Jedním z přínosů při rozvoji reforem parkování je snížení dopravních kongescí v ulicích měst v důsledku omezení cirkulace způsobené motoristy hledajícími parkování. V Austrálii však existuje minimum důkazů, které by tuto hypotézu potvrzovaly, a veškeré použité údaje pocházejí z mezinárodních studií. Cílem tohoto projektu je zlepšit soubor poznatků, aby bylo možné lépe zdůvodnit obchodní případy.

Ve vnitřním Brisbane je přibližně 8 000 placených parkovacích míst na ulici, po kterých je vysoká poptávka. Pro BCC by byl prospěšný nezávislý výzkum míry přetížení způsobeného cirkulací při hledání parkovacích míst. Navrhuje se provést empirická pozorování na klíčových místech ve vnitřním Brisbane, aby se zjistilo procento vozidel, která objíždějí a hledají parkovací místo. To povede k dalšímu hloubkovému zjišťování omezení, přínosů, nákladů a požadavků na obchodní model. Výzkum se zaměří na vypracování doporučení pro místní silniční úřady, která jim pomohou zpřesnit politiku týkající se přidělování a správy parkovacích míst u obrubníků.

Zařazení projektu:

Prioritní oblast E