Španělská síť bezpečných parkovišť pro nákladní automobily

Název projektu anglicky Spanish Safe and Secure Truck Parking Area Network

Popis projektu
Andamur vytváří ve Španělsku síť bezpečných parkovišť pro nákladní automobily (SSTPA). Cílem projektu je zřízení nových a modernizace stávajících parkovišť pro nákladní vozidla v souladu se zlatou úrovní parkovací normy EU pro parkoviště SSTPA pro těžká nákladní vozidla ve Španělsku podél atlantického a středomořského koridoru, ve strategické blízkosti francouzských hranic:
  • Katalánsko: V Llers/Hostalets bude zřízeno nové SSTPA s 248 parkovacími místy, zatímco stávající parkoviště v La Junquera (Andamur - 110 parkovacích míst) bude modernizováno.
  • Baskicko: V San Romanu bude vybudováno nové SSTPA s 93 parkovacími místy.
  • Andalusie: V Guarrománu bude modernizováno SSTPA s 61 parkovacími místy.

Základní opatření pro zřízení a modernizaci budou realizována v souladu se "zlatou" úrovní normy EU SSTPA. Kromě příslušných sociálních a ekonomických přínosů uvedených v přiložené analýze nákladů a přínosů projekt přinese také významné přínosy v oblasti dekarbonizace.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU II. - návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
III. - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU e) - poskytování informačních služeb pro bezpečná a chráněná parkovací místa pro nákladní a užitková vozidla
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI C -  návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
R - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
E - efektivita silniční sítě a kongesce
B - zvýšení bezpečnosti silniční dopravy
Odpovědnost  GP LIMITE ANDAMUR SL
Zúčastněné strany