Exit 57 - Bezpečné a chráněné parkování na koridoru TEN-T Scan-Med

Název projektu anglicky Exit 57 – Platinum safe and secure parking on the Scan-Med TEN-T Corridor

Popis projektu
Cílem projektu je vybudování největšího bezpečného parkoviště pro nákladní vozidla v Dánsku, které poskytne 450 parkovacích míst pro těžká nákladní vozidla. Přispěje k pozitivnímu vlivu na životní prostředí a úsporám CO2 v nákladní dopravě a vytvoří odpovídající pracovní podmínky pro řidiče nákladních vozidel.

Bude se nacházet západně od dánské dálnice E45 u sjezdu 57 Horsens South na skandinávsko-středomořském koridoru. Parkoviště tedy zlepší infrastrukturu v okolí exitu 57 Horsens South na dálnici E45 a také v obcích Hedensted, Horsens, Aarhus, Billund a Herning. Bezpečnostní kritéria budou splňovat "Platinovou" úroveň norem EU pro bezpečné a zabezpečené parkovací plochy, které budou posouzeny prostřednictvím certifikace nezávislé třetí strany.

Systém parkování bude vybaven prvky ITS podle předpisů EU a nejnovějšími technologickými inovacemi, které usnadní multimodální propojení mezi silniční, železniční a vnitrozemskou vodní dopravou v regionu.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU II. - návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
III. - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU e) - poskytování informačních služeb pro bezpečná a chráněná parkovací místa pro nákladní a užitková vozidla
f) - poskytování rezervačních služeb pro bezpečná a chráněná parkovací místa pro nákladní a užitková vozidla
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI C -  návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
R - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
E - efektivita silniční sítě a kongesce
B - zvýšení bezpečnosti silniční dopravy
Odpovědnost  HM ENTREPRENOR A/S
Zúčastněné strany