Parkovací plochy zajišťující bezpečnost a zabezpečení pro (4) koridory sítě CORE v Itálii

Název projektu anglicky Parking Areas implementing Safety and Security FOR (4) CORE network corridors in ITALY

Popis projektu
Akce se týká první ze tří etap globálního projektu, jehož cílem je do roku 2028 vybudovat podél italské hlavní silniční sítě síť 69 bezpečných parkovišť pro těžká nákladní vozidla (SSTPA). Akce se nachází podél čtyř koridorů hlavní sítě TEN-T (CNC) protínajících Itálii, kterými jsou: Skandinávsko-středomořský, Baltsko-jaderský, Středomořský a Rýnsko-alpský.

Akce zahrnuje práce na vytvoření nebo zlepšení 13 parkovišť SSTPA spolu s jejich následnou certifikací podle společných odvětvových norem vypracovaných ve studii MOVE/C1/2017500 (norma EU pro parkování). Parkoviště SSTPA budou zřízena v rámci železničních terminálů, soukromých ploch a hlavního italského nákladního letiště v Miláně a budou přístupná všem zúčastněným stranám.

Celkově bude v rámci akce realizováno a modernizováno 1 357 parkovacích míst pro nákladní vozidla prostřednictvím zásahů, které se budou pohybovat od malých o 10 až po více než 250 parkovacích míst, z nichž 891 bude tvořit nová.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU II. - návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
III. - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU e) - poskytování informačních služeb pro bezpečná a chráněná parkovací místa pro nákladní a užitková vozidla
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI C -  návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
R - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
E - efektivita silniční sítě a kongesce
B - zvýšení bezpečnosti silniční dopravy
Odpovědnost  Consorzio ZAI
Zúčastněné strany