Parkovací plochy zavádějící bezpečnost a zabezpečení pro (4) koridory sítě CORE v Itálii PASS4CORE-ITA 2

Název projektu anglicky Parking Areas implementing Safety and Security FOR (4) CORE network corridors in ITALY PASS4CORE-ITA 2

Popis projektu
Projekt představuje druhý krok globálního projektu zaměřeného na rozvoj sítě bezpečných parkovacích ploch pro těžká nákladní vozidla (SSTPA) na italské silniční síti TEN-T podél koridorů skandinávsko-středomořského, baltsko-jaderského, středomořského a rýnsko-alpského hlavní sítě TEN-T (CNC).

Tento projekt je druhou ze tří vzájemně závislých etap, které mají být dokončeny v období 2020-2028. Navazuje na akci "PASS4CORE-ITA" (2019-IT-TM-0337-W), čímž demonstruje silný zájem dopravců o zlepšení podmínek bezpečnosti a ochrany parkovišť pro nákladní automobily v Itálii.

V rámci projektu PASS4CORE-ITA 2 bude rozmístěno 12 parkovišť zahrnujících 265 nových parkovacích míst, která mají být vybudována, a 782 parkovacích míst, která mají být modernizována, a to s požadovanými prvky bezpečnosti, zabezpečení, kvality, propojení a požadavků na transparentnost podle normy EU pro bezpečná a chráněná parkoviště. Budou certifikována s ohledem na chodníky, oplocení, osvětlení, zabezpečení kamerovým systémem a zázemí pro řidiče minimálně na "Bronzové úrovni". Po certifikaci budou údaje o všech 12 parkovištích sdíleny v národní datové platformě pro bezpečné a chráněné parkování.

Tato iniciativa přispěje ke zvýšení celkového počtu certifikovaných parkovišť v Itálii, čímž se zvýší podmínky bezpečnosti a ochrany řidičů a přepravovaného zboží.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU II. - návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
III. - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
Prioritní akce dle evropské směrnice ITS 2010/40/EU e) - poskytování informačních služeb pro bezpečná a chráněná parkovací místa pro nákladní a užitková vozidla
f) - poskytování rezervačních služeb pro bezpečná a chráněná parkovací místa pro nákladní a užitková vozidla
Prioritní oblast ČR pro ukazatele KPI C -  návaznost služeb ITS v oblasti řízení provozu a nákladní dopravy
R - aplikace ITS pro bezpečnost silničního provozu a jeho ochranu před vnějšími hrozbami
E - efektivita silniční sítě a kongesce
B - zvýšení bezpečnosti silniční dopravy
Odpovědnost  SOCIETA PER AZIONI AUTOSTRADA DEL BRENNERO (BRENNER-AUTOBAHN)
Zúčastněné strany COSORZIO PER LA ZONA AGRICOLO INDUSTRIALE DI VERONA
TRUCK VILLAGE COLLEFERRO SOC. CONS A R.L.
INTERPORTO PADOVA SPA
INTERPORTO BOLOGNA SPA