Vyhledávání cestovních informací

Název projektu anglickyTravel information

Popis projektu
Existují dvě široce využívané služby, které by mohly být použity na celém lotyšském území k řízení cest ve veřejné dopravě. Tyto služby jsou prezentovány ve formě webových stránek a jsou k dispozici pro veřejné použití. Cílem je vytvoření jednotného systému ITS zajišťujícího cestovní informace.

Informační služba 1188:
Tato služba poskytuje příležitost naplánovat cestu veřejnou dopravou (meziměstské autobusy, vlaky, trajekty). Aby bylo možné službu využívat, musí být vybrána výchozí a cílová stanice. Hledání vrátí informace o všech možných trasách (v rámci jednoho dopravního režimu). Uživatelé mají možnost vidět informace o délce cesty, ceně, vzdálenosti, počtu zastávek a trase samotné (vizualizované na mapě).

Služba www.bezrindas.lv:
Druhou službou je webová stránka zaměřená hlavně na prodej jízdenek. Funkčnost služby a nevýhody jsou stejné jako u předchozí služby. Uživatel má navíc možnost zakoupit jízdenky on-line. Protože služba je zaměřena hlavně na prodej jízdenek, neposkytuje některé informace, jako grafické znázornění trasy a vzdálenost cesty.

Vlaky a autobusy v Lotyšsku - software pro Android:
Aplikace „Vlak a autobus v Lotyšsku“ pro Android poskytuje uživateli možnost uložit si jízdní řád pro vybrané trasy a použít jej pro informativní účely. Informace poskytované softwarem jsou data ze služeb 1188.lv a m.1188.lv (mobilní verze 1188.lv).

Služba www.ldz.lv:
Služba Ldz.lv je portálem národních železnic. Webová stránka má možnost naplánovat cestu prohledáním tras. Informace, které by měly být poskytnuty, jsou: odjezdová stanice, cílová stanice, datum a čas odjezdu. Služba poskytuje také možnost najít trasy mezi přímo nepřipojenými stanicemi.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I.
Podpoří prioritní akci EU a)
Odpovědnost  TSI
Zúčastněné strany TSI
Harmonogram 2018
Kontakt TSI:
Irina Jackiva: ivl@tsi.lv, Jackiva.I@tsi.lv
https://www.researchgate.net/publication/317372569_Review_of_intelligent_transport_solutions_in_Latvia
http://alliance-project.eu/