ITS Library
Contact

Do you want to contac us? Write us

Vyhledávání cestovních informací

Název projektu anglickyTravel information

Popis projektu
Existují dvě široce využívané služby, které by mohly být použity na celém lotyšském území k řízení cest ve veřejné dopravě. Tyto služby jsou prezentovány ve formě webových stránek a jsou k dispozici pro veřejné použití. Cílem je vytvoření jednotného systému ITS zajišťujícího cestovní informace.

Informační služba 1188:
Tato služba poskytuje příležitost naplánovat cestu veřejnou dopravou (meziměstské autobusy, vlaky, trajekty). Aby bylo možné službu využívat, musí být vybrána výchozí a cílová stanice. Hledání vrátí informace o všech možných trasách (v rámci jednoho dopravního režimu). Uživatelé mají možnost vidět informace o délce cesty, ceně, vzdálenosti, počtu zastávek a trase samotné (vizualizované na mapě).

Služba www.bezrindas.lv:
Druhou službou je webová stránka zaměřená hlavně na prodej jízdenek. Funkčnost služby a nevýhody jsou stejné jako u předchozí služby. Uživatel má navíc možnost zakoupit jízdenky on-line. Protože služba je zaměřena hlavně na prodej jízdenek, neposkytuje některé informace, jako grafické znázornění trasy a vzdálenost cesty.

Vlaky a autobusy v Lotyšsku - software pro Android:
Aplikace „Vlak a autobus v Lotyšsku“ pro Android poskytuje uživateli možnost uložit si jízdní řád pro vybrané trasy a použít jej pro informativní účely. Informace poskytované softwarem jsou data ze služeb 1188.lv a m.1188.lv (mobilní verze 1188.lv).

Služba www.ldz.lv:
Služba Ldz.lv je portálem národních železnic. Webová stránka má možnost naplánovat cestu prohledáním tras. Informace, které by měly být poskytnuty, jsou: odjezdová stanice, cílová stanice, datum a čas odjezdu. Služba poskytuje také možnost najít trasy mezi přímo nepřipojenými stanicemi.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I.
Podpoří prioritní akci EU a)
Odpovědnost  TSI
Zúčastněné strany TSI
Harmonogram 2018
Kontakt TSI:
Irina Jackiva: ivl@tsi.lv, Jackiva.I@tsi.lv
https://www.researchgate.net/publication/317372569_Review_of_intelligent_transport_solutions_in_Latvia
http://alliance-project.eu/