ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Digitální cesta

Název projektu anglickyDigiroad

Popis projektu
Digiroad je národní databáze, která obsahuje údaje o finské silniční a uliční síti s nejdůležitějšími údaji o atributech silnic. Data Digiroad pokrývají celou zemi. Data umožňují a podporují vývoj a komercializaci služeb a aplikací například pro plánování trasy, navigace, cestovní ruch a inteligentní dopravní systémy.
Data Digiroad se skládají z grafického zaznamenání dopravní sítě související s dopravou a provozem na komunikacích a dalších objektů dopravního systému. Data pokrývají silnice, trajektové a kabelové spoje, železnice a samostatné chodníky a cyklistické trasy. Data atributů zahrnují údaje o dopravních prvcích a omezení, limity a další.

Digiroad je k dispozici uživatelům od roku 2004. Finská dopravní agentura spravuje služby a neustále je aktualizuje. Data Digiroad jsou otevřená pro každého a jsou ke stažení ze stránek Finské dopravní agentury. Udržující organizace jsou Národní průzkum pozemků ve Finsku, Finská dopravní agentura a finské obce.

Operátor Digiroad je zodpovědný za přidávání a aktualizaci dat Digiroad v databázi za účelem zajištění vysoké kvality dat.
http://www.liikennevirasto.fi/web/en/open-data/digiroad

Zařazení projektu:
Prioritní oblast III.
Podpoří prioritní akci EU
  • a) 
  • c)
Odpovědnost  Finská dopravní agentura
Zúčastněné strany NA
Harmonogram od 2004
Kontakt Operator: info(a)digiroad.fi
Digiroad bus stop data: pysakit(a)digiroad.fi
Phone: +358 40 507 2301 9 a.m. - 4 p.m. (EET)
Finnish Transport Agency
Digiroad system coordinator
Matti Pesu, p. +358 29 534 3538
E-mail address firstname.surname(a)fta.fi
Finnish Transport Agency
Opastinsilta 12 A (P.O. Box 33)