ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Bezpečné parkování vozů Vaarala

Název projektu anglickySecure truck parking of Vaarala

Popis projektu
Ve městě Vaarala bude vybudováno nové parkoviště (truckpark) pro nákladní automobily (150 parkovacích stání). Truckpark Vaarala se nachází v metropolitní oblasti Helsinek, v uzlu přístavu Vuosaari, přístavu Helsinki West, letiště Helsinky, silniční okruh III (dálnice E18) a dálnice E75. Truckpark  je navržen v souladu se zásadami stanovenými v delegovaném nařízení Komise 885/2013.

Parkovací plocha pro nákladní vozidla Vaarala bude prvním vysoce kvalitním a bezpečným parkovacím místem pro nákladní vozidla ve Finsku. Prostor je oplocený a hlídaný a bude existovat systém kontroly přístupu. Prostor poskytuje digitální řešení a inteligentní systémy, např. systém zobrazující volná parkovací místa, rezervace parkovacích míst, systém řízení fronty přístavů a logistických center. V budoucnu existuje možnost propojit parkovací plochu pro nákladní vozidla Vaalimaa a parkovací plochu pro nákladní vozidla Vaarala na systémové úrovni, možná také bude propojeno i parkoviště pro nákladní automobily v Tallinnu. Prostor bude otevřen 24/7 a má různé služby pro řidiče nákladních vozidel a těžká vozidla (např. restaurace, odpočívárny, čerpací stanice, opravy a údržba).

Zařazení projektu:
Prioritní oblast II.
Podpoří prioritní akci EU
  • e)
  • f)
Odpovědnost  Finská dopravní agentura
Zúčastněné strany Speed Group Ltd a město Vantaa
Financování Celkové náklady na projekt jsou 10,2 mil. € + Inteligentní systémy / digitální řešení cca 2 mil. €. Finská dopravní agentura a centrum ELY pro Uusimaa (výstavba parkovacích míst pro nákladní automobily)