EasyWay: Monitorovací a informační systém o dopravním provozu a dopravních podmínkách - strategie rozvoje a pilotní projekt

Název projektu  anglickyEasyWay: Traffic and traffic conditions monitoring and information system – development strategy and pilot project

Popis projektu
Účelem projektu bylo sledovat dopravní provoz a silniční infrastrukturu a poskytovat informace o dopravě a dopravních podmínkách, a dokončit návrh strategie krátkodobého a střednědobého rozvoje na dvou úrovních: monitorování dopravní a silniční infrastruktury a informace o dopravě a dopravních podmínkách.

Cíle projektu:
  • shromažďování provozních údajů: počet vozidel, klasifikace vozidel, rychlost jízdy, hmotnost vozidla (dynamické vážení), rozchod, hustota provozu;
  • shromažďování údajů o počasí na silnici, viditelnost;
  • shromažďování údajů o infrastruktuře: obrazové informace a stav zařízení systému (zabezpečení);
  • identifikace vozidla;
  • detekce incidentů;
  • zajištění komunikace / propojení mezi senzory, nákupním zařízením, místními zpracovatelskými jednotkami a monitorovacím střediskem;
  • místní zpracování dat;
  • centralizované zpracování dat;
  • ukládání a archivace dat;
  • spuštění alarmu.

Výsledky:
Na 6 křižovatkách na dálnici A1 (km 10 + 650; km 22 + 380; km 36 + 000; km 71 + 000; km 106 + 500; km 119 + 500) bylo  instalováno zařízení pro sledování provozu. Bylo dokončeno Centrum pro sledování dopravních podmínek a provozu na DRDP Bukurešť (100 m od vjezdu do dálnice A1). Systém je v provozu.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I.
Podpoří prioritní akci EU
  • a)
  • b)
  • c)
Odpovědnost  CNAIR SA (národní úřad)
Zúčastněné strany CNAIR SA
Financování 80 % státní rozpočet a 20 % financování Evropské komise prostřednictvím projektu EasyWay
Harmonogram 2010 - 2011
Kontakt Biroul Implementare Sisteme Inteligente de Transport, Direcţia Întreţinere şi Siguranţa Circulaţiei (Intelligent Transport System Implementation Office, Directorate for Traffic Maintenance and Safety):
Cristian Andrei, Traffic Maintenance and Safety Director: 0212643270; cristian.andrei@andnet.ro