PPA Praktická zkouška Amsterdam Jihovýchod

Název projektu anglickyPPA Amsterdam Practical Trial South-East

Popis projektu
Projekt APT/PPA Jihovýchod zkoumá, jak lze omezit dopravní kongesce před, během a po událostech. Zkouška využívá stávající technologie automobilů a silničních systémů pro rozšíření objemu dopravy mezi různými parkovišti v oblasti. Tímto způsobem je provoz distribuován hned od začátku v závislosti na poloze a přáních řidiče. Cílem studie je seznámit se s možnostmi nákupu služeb řízení dopravy a dopravních informačních služeb od specializovaných firem o čtyři hodiny před, během a po dvou hodinách po události. Tyto společnosti by v tomto období také využívaly veřejné systémy.

Studie byla navržena tak, aby testovala nový přístup k inteligentnímu řízení dopravy a cestovním informacím a radám s cílem snížit dopravní kongesce, když se v oblasti ArenAPoortu odehrává více než jedna událost. To by mělo umožnit četným návštěvníkům, aby dosáhli svých cílů rychleji. Cílem APT Jihovýchod je vyhodnotit snížení dopravního přetížení dosaženého při kombinaci významných událostí tím, že umožní správcům silnic a konsorciu firem spolupracovat jako rovnocenní partneři.

Výzkum prováděný společností MuConsult ukázal, že poměr nákladů a přínosů systémů řízení dopravy je 1:20. To se týká sociálních benefitů, vypočítaných na základě ztráty hodin strávených ve vozidle. Výsledky studie byly také dobré. Téměř všichni z 200 000 návštěvníků koncertů po víkendu Whit v roce 2016 přišli na svůj koncert včas. Krátce předtím, než začaly koncerty, nebyly na trasách žádné fronty. Studie dále prokázala, že z hlediska technického a systémového inženýrství je možné poskytovat soukromé služby v oblasti řízení dopravy a informací o cestování.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV.
Podpoří prioritní akci EU
  • b)
  • c)
Zúčastněné strany Provincie Severní Holandsko, obec Aanstad, městská oblast Amsterdam, Rijkswaterstaat a město Amsterdam, KPN, Technolution, Be-Mobile-Flitsmeister, BrandMKRS, Goudappel-DAT Mobility, Twijnstra, Technická univerzita v Delftu, Technická univerzita v Eindhovenu, Connekt, DITCM, Amsterdam Arena, Ziggo Dome, NDW, Connecting Mobility, Univerzita v Lovani, TNO
Financování Každá ze stran financovala vlastní investice