ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Autobus budoucnosti DAIMLER

Název projektu anglickyDAIMLER Future Bus

Popis projektu
Německá automobilová firma Daimler AG se rozhodla pro autobusovou linku mezi Schipholem a Haarlemem jako místo, kde představí svůj koncept autonomního autobusu. Pod názvem Projekt Independence provádí první provozní zkoušku (vysoce) automatizovaného autobusu, který jede po silnici, kde je přítomna jiná doprava. Nyní je možné poprvé provozovat autonomní autobus na dlouhé vzdálenosti na trase, kde je přítomna obyčejná doprava a na níž musí být vyjednány světelné křižovatky řízené dopravními signály. Infrastruktura pomáhá autonomním vozidlům bezpečně a efektivně řídit vozidlo.

Projekt společnosti Daimler je v souladu s politikou provincie Severního Holandska s použitím inteligentních technologií (inteligentní mobilita) s cílem zlepšit dopravní proudy a bezpečnost na silnicích. Rozvoj autonomních vozidel a jejich testování v městském prostředí je také součástí této politiky.Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV.
Zúčastněné strany provincie Severní Holandsko, Ministerstvo infrastruktury a životního prostředí, obce Haarlem a Haarlemmermeer a Vialis
Financování Každá ze stran financovala vlastní investice
Harmonogram 2018