Komunita pro normy a praktiky pro chytrou mobilitu

Název projektu anglickySmart Mobility Community for Standards and Practices

Popis projektu
Nizozemsko má komunitu pro praktiky a normy pro inteligentní mobilitu. Tato komunita se skládá z klíčových aktérů s mandátem průmyslových partnerů, vládních agentur a znalostních institucí. Spolu vytvářejí podmínky a harmonizují výsledky projektu, aby umožnily další krok směrem k nasazení inteligentní mobility, a to prostřednictvím práce na tématech jako kybernetická bezpečnost, normalizace a lidské faktory. Komunita je účinnou platformou pro vytvoření rámce, co se týče nizozemské ITS komunity. Hlavním cílem je spolupráce a sdílení znalostí pro urychlení implementace inteligentní mobility v širším měřítku.

Aktuální témata: Jak  se mohu připravit na počítačovou kriminalitu? Jaké množství informací může řidič zpracovat? Které normy jsou k dispozici? Jak se vypořádat s velkým množstvím problémů s daty a ochranou soukromí? Jaké jsou účinky upscaling aplikací a uživatelů na propustnost a bezpečnost?

Témata jsou inspirována aktuálními projekty Smart Mobility v Nizozemí a mimo ni. Využívání případů, které se mají v Holandsku a v Evropě uskutečnit, je společným tématem konverzace. Tyto případy použití jsou upřednostňovány zainteresovanými stranami a ve vztahu k mezinárodnímu rozsahu, obchodním zájmům a vládní strategii. V případech užití, jako například zmírňování kongescí z šokových vln a Zelená vlna pro optimální rychlost, doporučujeme kulatým stolům pracovat na otázkách bezpečnosti a soukromí, volbách architektury, profilech, měřících metodách a optimalizaci lidského komfortu a sociálních a ekonomických efektů. Jsou ochotni přenést své zkušenosti na stůl a investovat do společného rámce. Výsledky diskuze u kulatého stolu jsou shromážděny taktickou radou a využívány v nových projektech. Prostřednictvím tohoto pracovního procesu jsme schopni optimalizovat náš přínos pro evropské aktivity a rychle reagovat na mezinárodní otázky s širokou podporou.Rozvoj tohoto rámce není vnitrostátní otázkou, nýbrž mezinárodní výzvou. Kulatý stůl přebírá to, co je k dispozici na mezinárodní úrovni, a obohacuje to o národní zjištění. Účastníci úzce spolupracují s mezinárodními zúčastněnými stranami, organizovanými jako normalizační platforma EU C-ITS, a prostřednictvím kontaktů na důležité projekty týkající se rozsáhlého provádění, jako jsou koridor ITS a projekty InterCor.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast IV.
Podpoří prioritní akci EU
  • a)
  • b)
Zúčastněné strany podniky, veřejné orgány, znalostní instituce a zájmové skupiny
Financování veřejné/soukromé
Harmonogram 2018