Webináře Talking Technology and Transportation (T3)
18. 8. 2021

Webináře Talking Technology and Transportation (T3)

Webináře T3 jsou navrženy tak, aby účastníkům pomohly při nasazování a provozu technologií ITS jako prostředku pro řešení výzev v  dopravních systémech. T

Tyto bezplatné 90minutové interaktivní online webináře nabízejí sdílení znalostí o tématech týkajících se plánování, designu, nákupu, nasazení a provozu ITS. Cílem programu T3 je zvýšit technické schopnosti osob, které se profesionálně zabývají ITS, což povede k většímu počtu integrovaných, strategických a efektivně nasazených systémů ITS.

Kromě standardního 90minutového webináře T3 nyní program PCB nabízí T3 Lites, kde po dobu 30 minut prezentuje jeden přednášející na konkrétní téma související s ITS, po kterém následují dotazy účastníků webináře.

V roce 2020 se uskutečnily také webináře Talking Technology and Transportation in Education (T3e). Webináře T3e se zaměřují na akademický výzkum a poskytují univerzitám a institucím příležitost předvést konkrétní iniciativy a studijní oblasti. Tato jedinečná řada webinářů poskytuje profesorům a studentům příležitost sdílet výsledky výzkumu, studentům umožňuje zdokonalovat své prezentační dovednosti a odborníkům z praxe a tvůrcům dopravních politik dozvědět se o akademických poznatcích.

Archiv prezentací z webinářů T3 a  T3e najdete zde.

Podrobné informace o celém programu PCB najdete zde.

Bosch a VW získávají informace v reálném čase pro mapy s vysokým rozlišením
16. 8. 2021

Bosch a VW získávají informace v reálném čase pro mapy s vysokým rozlišením

Je možné pomoci automatizovanému řízení dosáhnout průlomu pouhou jízdou? Jistě - alespoň pro řidiče za volantem VW Golf 8. Během jízdy mohou tato vozidla poskytovat informace pro silniční signaturu Bosch. Cloudová služba využívá reálná dopravní data ze senzorů k poskytování vícevrstvých map s vysokým rozlišením a k jejich aktualizaci. Pro jízdu, která je stále více automatizovaná, je tato funkce klíčová.