V kanadském Torontu budou probíhat pilotní zkoušky nových technologií přístupnosti
18. 8. 2023

Díky zkušebnímu provozu zvonku pro výstup zadními dveřmi a aplikaci Contactless Access™ pro výtahy pokračuje Komise pro dopravu v Torontu ve snaze zvýšit dostupnost svých služeb.

Torontská dopravní komise (TTC) oznámila, že v rámci dalšího úsilí o zvýšení dostupnosti svých služeb pro všechny zákazníky zavádí v celém systému dvě nové technologie. První z nich je zvonek na zadních dveřích nových hybridních elektrických autobusů ve stylu metra, který dává zákazníkům se zhoršeným zrakem zvukový signál, že se dveře brzy zavřou.

Ve vybraných autobusech uslyší zákazníci třítónový zvonek u zadních dveří, podobný zvonku, který je slyšet v metru. Tento zvuk bude zabudován ve všech hybridních elektrických autobusech New Flyer, které byly zakoupeny v rámci přechodu TTC na vozový park s nulovými emisemi. Společnost TTC již zahájila dodávky hybridních elektrických autobusů New Flyer, které budou jezdit v divizi TTC Mount Dennis a budou obsluhovat zákazníky v severní části Yorku. Po otestování účinnosti a výkonu systému zvonku pro výstup ze zadních dveří společnost TTC očekává, že se stane standardní součástí všech budoucích nových vozidel ve svém autobusovém parku.

Druhým pilotním projektem je zavedení aplikace Contactless Access™ pro výtahy ve vybraných stanicích metra, která umožňuje zákazníkům ovládat výtahy v určitých stanicích a poskytuje rychlé, hygienické a bezdotykové ovládání. Pilotní projekt aplikace Contactless Access™ pro výtahy umožňuje zákazníkům ovládat výtahy pomocí chytrého telefonu, což je bezdotykové, zejména pro zákazníky se zdravotním postižením, seniory a osoby, které mohou nést velké předměty nebo tlačit kočárek.

Do pilotního projektu jsou zahrnuty stanice Finch, Kennedy, Kipling, Union a Vaughan Metropolitan Centre. Zákazníci si musí stáhnout bezplatnou aplikaci Contactless Access™ z App Store nebo Google Play. Mohou také naskenovat QR kód vyvěšený u kteréhokoli výtahu zařazeného do pilotního projektu.

Aplikace využívá technologii Bluetooth Low Energy, která umožňuje bezdrátové ovládání výtahových tlačítek ze vzdálenosti až 3 metrů, a nevyžaduje, aby byli zákazníci připojeni k Wi-Fi nebo datové síti, aby mohli aplikaci používat. Aplikace neshromažďuje ani neukládá žádné osobní údaje. Používání aplikace není povinné a zákazníci mohou i nadále používat stávající tlačítka k ovládání výtahů, která jsou součástí tohoto projektu.

Pilotní projekt bude do 30. září 2023 provozovat Komise pro dopravu v Torontu.

Článek včetně obrázku najdete na stránkách Intelligent transport zde.

Dubajská společnost RTA přidává do své platební aplikace nové inovativní funkce
17. 8. 2023

Dubajská společnost RTA přidává do své platební aplikace nové inovativní funkce

Aplikace Dubaj RTA nol Pay s osvěženým designem a novými funkcemi si klade za cíl zlepšit zážitek z dopravy v Dubaji pro obyvatele i návštěvníky.