Technologie parkování HUB: Budoucnost parkování míří na služby
7. 9. 2023

Technologie parkování HUB: Budoucnost parkování míří na služby

Technologie přinášejí revoluci do různých oblastí každodenního života a parkování není výjimkou.

Hledání parkovacího místa v přeplněných městských oblastech je pro řidiče již dlouho tak trochu noční můrou. Nové technologie však tuto zkušenost mění. Na celém světě se objevují inovace v oblasti parkování, které jsou stále sofistikovanější a díky nimž je parkování jednodušší a efektivnější než kdykoli předtím. Mezi nejzajímavější trendy v oblasti parkování po celém světě patří např:
  1. Automatické parkování se senzory nebo kamerami: Chytré parkovací systémy jsou prvním krokem k lepšímu zážitku z parkování. Automatické závory vybavené senzory nebo kamerami umožňují bezproblémový průjezd vozidel bez nutnosti manuálního zásahu.

1. Parkování jako služba: Jedná se o převratný přístup, který kombinuje špičkový hardware a software v modelu založeném na předplatném. Systém také poskytuje analýzu dat v reálném čase, což umožňuje informované rozhodování o využití zařízení, optimalizaci cen a celkové zlepšení efektivity.

1. Chytrá parkovací řešení: Internet způsobil revoluci v různých odvětvích a správa parkování není výjimkou. Internet umožnil systémům, jako je náš software JMS, shromažďovat údaje o využití parkovišť, míře obsazenosti a cenách, což správcům parkovišť umožňuje optimalizovat provoz, maximalizovat příjmy a zvýšit celkovou efektivitu. Řidiči mohou využívat informace o volných parkovacích místech v reálném čase, což jim do značné míry zpříjemňuje celý process parkování.

1. Bezkontaktní platební a parkovací aplikace: Bezkontaktní platby a parkovací aplikace si v oblasti parkování rychle získávají oblibu. Díky snadnému používání chytrých telefonů k vyhledávání, placení a kontrole přístupu na parkovací místa poskytují tyto aplikace uživatelům bezkonkurenční pohodlí.

1. Mobility hubs: “mobility hubs” neboli představují budoucnost dopravních systémů a nabízejí rozmanité možnosti udržitelné dopravy s menším dopadem na životní prostředí. Tyto uzly, které se nacházejí v centrech měst, na hlavních dopravních stanicích nebo na letištích, poskytují parkovací místa pro automobily a jízdní kola, nabíjecí stanice pro elektromobily a další vybavení. Kromě toho mohou nabízet služby, jako jsou možnosti sdílení automobilů, bezplatné veřejné Wi-Fi a informace o místních akcích.

Celý článek najdete na stránkách parking network zde.

Nepříznivé počasí: jak mohou ITS zmírnit dopady klimatických změn
6. 9. 2023

Nepříznivé počasí: jak mohou ITS zmírnit dopady klimatických změn

Země, regiony a města po celém světě jsou svědky bezprecedentních extrémních povětrnostních jevů, které způsobují různou zkázu: od veder a požárů po sníh a záplavy a mnoho dalšího.