Společnosti Flow Labs a TomTom oznamují významné partnerství v oblasti dopravních dat v USA
11. 10. 2023

Společnost Flow Labs, platforma pro dopravní data využívající umělou inteligenci, oznámila nové partnerství se společností TomTom, která se specializuje na lokalizační technologie.

Cílem obou společností je přinést úřadům v USA „bezprecedentní přesnost dopravních dat“ a zvýšit tak bezpečnost dopravy, spravedlnost, mobilitu a udržitelnost životního prostředí.

Platforma digitálního dvojčete společnosti Flow Labs integruje data o signalizaci, detekci a propojených vozidlech do jednotné platformy pro řízení dopravy, která optimalizuje dopravní tok a zvyšuje regionální mobilitu. Díky přidání globálních dat společnosti TomTom bude Flow Labs poskytovat agenturám a konzultantům bezkonkurenční přehled o dopravě a získávat informace o 20–35 % vozidel na dané vozovce.

To znamená výrazné zrychlení oproti současnému stavu trhu, kde je standardem 3–10 %, poznamenala společnost Flow Labs.

„Obrovský nárůst dat ze sond připojených vozidel poskytne správcům dopravy křišťálově čistý obraz o tom, co se v daném okamžiku děje na kterékoli vozovce. Nová analýza v reálném čase i historická analýza jim umožní plně porozumět intenzitě dopravy a cestovním časům, takže budou moci rychleji a snadněji přijímat důležitá dopravní rozhodnutí,“ vysvětlil Jatish Patel, zakladatel a generální ředitel společnosti Flow Labs.

„Partnerství přinese bezkonkurenční přesnost a spolehlivost dat, což umožní výkonné aplikace, jako je optimalizace dopravní signalizace a monitorování regionální bezpečnosti, včetně identifikace vysokorychlostních koridorů a ohnisek nehod s lepší detekcí incidentů. Úřady také získají lepší přehled o emisích vozidel, aby mohly dodržovat přísné požadavky na podávání zpráv o životním prostředí,“ dodal Patel.

Přestože dopad této spolupráce bude okamžitý, tato dlouhodobá dohoda spojuje dvě přední organizace, které se zavázaly posunout hranice granularity dopravních dat a způsobů, jak je mohou agentury využívat.

Celý článek najdete na stránkách tti zde.

Společnost TfNSW rozšiřuje sledování v reálném čase na dalších 1 800 regionálních autobusů
9. 10. 2023

Rozšířením inteligentních technologií ve vozovém parku regionálních autobusů pokračuje společnost TfNSW ve svém závazku modernizovat veřejnou dopravu a poskytovat cestujícím nástroje, které potřebují k bezproblémové navigaci po státní autobusové síti.