Společnost TfNSW rozšiřuje sledování v reálném čase na dalších 1 800 regionálních autobusů
9. 10. 2023

Rozšířením inteligentních technologií ve vozovém parku regionálních autobusů pokračuje společnost TfNSW ve svém závazku modernizovat veřejnou dopravu a poskytovat cestujícím nástroje, které potřebují k bezproblémové navigaci po státní autobusové síti.

Společnost Transport for New South Wales (TfNSW) představila plány na vybavení dalších přibližně 1 800 autobusů v regionálním Novém Jižním Walesu (NSW) špičkovou inteligentní technologií. Tato iniciativa umožní uživatelům autobusů v celém státě bezproblémový přístup k informacím o cestách v reálném čase, díky čemuž budou jejich cesty pohodlnější a efektivnější.

V současné době probíhá zavádění 3. fáze programu Transport Connected Bus, jehož cílem je vybavit autobusy v osmi klíčových regionech. Toto rozšíření navazuje na úspěšnou realizaci 1. a 2. fáze, kdy bylo těmito pokročilými systémy vybaveno 283, resp. 921 vozidel.

V rámci 3. fáze budou jako první technologicky modernizovány regiony Hunter a Lower North Coast a North Coast, kde budou do 630 autobusů instalována sledovací zařízení a zařízení pro informování cestujících. Zavádění bude pokračovat v různých dalších regionech.

Díky těmto inteligentním technologiím získají cestující snadný přístup k údajům o svých cestách autobusem v reálném čase prostřednictvím různých aplikací, jako je například Trip Planner společnosti TfNSW. Dojíždějící mohou na dosah ruky sledovat aktuální polohu svého autobusu, odhadovaný čas příjezdu a dostupnost míst k sezení. Tato technologie již byla úspěšně zavedena v Sydney a 16 regionálních městech a její rozšíření dále zlepší cestování regionálních cestujících.

Autobusy Transport Connected Bus již fungují v několika oblastech. Od července 2020 bylo v celém státě sledováno více než 1,5 milionu jízd, což poskytuje cenné údaje pro cestující i autobusové dopravce.

Tato data shromážděná v rámci programu přinášejí užitek nejen cestujícím, neboť zlepšují jejich zkušenosti s cestováním, ale pomáhají také provozovatelům autobusové dopravy při optimalizaci služeb a dochvilnosti. Kromě toho hrají klíčovou roli při strategickém plánování budoucího zlepšování služeb ze strany TfNSW, které zajišťuje efektivnější a spolehlivější síť veřejné dopravy pro obyvatele Nového Jižního Walesu.

Článek najdete na stránkách Intelligent Transport zde.

Společnost Delivery Mates uklízí s e-koly Laundryheap
6. 10. 2023

Společnost Delivery Mates uklízí s e-koly Laundryheap

Služba praní prádla na vyžádání plánuje expanzi s využitím středisek firmy Bike as a Service