ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Společnost Q-Free nainstaluje adaptivní řízení signálu na orlandské silnici I-Drive
15. 9. 2023

Společnost Q-Free nainstaluje adaptivní řízení signálu na orlandské silnici I-Drive

Floridská turistická lokalita je domovem studií Universal Studios a Sea World

Společnost Q-Free nasadila své řešení adaptivního řízení světelné signalizace Maxtime, aby zlepšila plynulost dopravy na tříkilometrovém úseku International Drive, rušném turistickém koridoru v Orlandu na Floridě. I-Drive slouží jako spojení k atrakcím, jako jsou Universal Studios, Sea World a Orange County Convention Center, kam denně míří téměř 30 000 vozidel.
 
Systém Maxtime, který je instalován na místním řadiči SSZ, automaticky upravuje časování dopravní signalizace v závislosti na poptávce v reálném čase a optimalizuje časové cykly místní signalizace na 15 křižovatkách na I-Drive.
 
Zástupce společnosti Q-Free říká: „Neobvykle široký koridor I-Drive je problematický při řešení bezpečnosti a efektivity chodců a vozidel, což vede k příliš dlouhým čekacím dobám a délkám cyklů, které mohou způsobit potenciálně nebezpečné podmínky.“
 
Maxtime nabízí výkonné nástroje pro standardní a adaptivní časování signalizace,“ říká Thomas Montz, vedoucí inženýr dopravního provozu ve společnosti Q-Free. „Využití těchto pokročilých funkcí nám skutečně umožnilo vyvážit potřeby vozidel a chodců v tomto koridoru.“

Článek najdete na stránkách ITS International zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

Město Bellevue si pro program inteligentní mobility vybralo řešení SaaS od společnosti Iteris
14. 9. 2023

Město Bellevue si pro program inteligentní mobility vybralo řešení SaaS od společnosti Iteris

Americký stát Washington, konkrétně město Bellevue, uzavřelo smlouvu se společností Iteris na projekt inteligentní mobility, bezpečnosti a udržitelnosti, která představuje rozšíření řešení SaaS (software jako služba) společnosti Iteris v severozápadní části Tichého oceánu.