ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Město Bellevue si pro program inteligentní mobility vybralo řešení SaaS od společnosti Iteris
14. 9. 2023

Město Bellevue si pro program inteligentní mobility vybralo řešení SaaS od společnosti Iteris

Americký stát Washington, konkrétně město Bellevue, uzavřelo smlouvu se společností Iteris na projekt inteligentní mobility, bezpečnosti a udržitelnosti, která představuje rozšíření řešení SaaS (software jako služba) společnosti Iteris v severozápadní části Tichého oceánu.

Podle podmínek tříleté smlouvy SaaS bude mít město Bellevue přístup k vlastnímu souboru dat o mobilitě ClearData společnosti Iteris a k oběma řešením ClearGuide Roadways a Safety, aby mohlo provádět sofistikovanou analýzu mobility.
 
Vzhledem k tomu, že systém ClearGuide se spoléhá na různé zdroje dat ze sond, nikoliv na data shromážděná z hardwaru v terénu, vznikne tak celoměstská schopnost bez nutnosti instalace infrastruktury sledovat dopravní trendy v celém městě s minimálními výdaji.
 
Kromě toho systém ClearGuide umožní městu Bellevue proaktivně identifikovat a klasifikovat regionální místa s vysokou rychlostí, místo aby se spoléhalo pouze na údaje o minulých nehodách.
 
Řešení ClearGuide je klíčovou součástí platformy ClearMobility společnosti Iteris, která představuje kompletní řešení pro průběžné monitorování, vizualizaci a optimalizaci infrastruktury mobility. ClearMobility využívá cloud computing, umělou inteligenci, pokročilé senzory, poradenské služby a spravované služby, které pomáhají zajistit bezpečnost na silnicích, efektivitu cestování a prosperitu komunit.
 
„Jsme nadšeni, že můžeme podpořit cíl města Bellevue vytvořit efektivní plán řízení rychlosti,“ řekl Mark Nogaki, senior viceprezident pro prodej ve společnosti Iteris. „ClearGuide umožňuje uživatelům pochopit bezpečnost prostřednictvím pravidelného, proaktivního hodnocení a díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a interaktivní mapě je tvorba takových plánů výrazně jednodušší, efektivnější a měřitelnější.“
 
Článek najdete na stránkách tti zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

ITS vítá kodex MaaS britské vlády jako velmi reálný pokrok na cestě k bezkontaktnímu cestování
13. 9. 2023

ITS vítá kodex MaaS britské vlády jako velmi reálný pokrok na cestě k bezkontaktnímu cestování

Kodex mobility jako služby, jehož cílem je podpořit vývojáře aplikací.