Společnost Lima Expresa zavádí systém detekce nehod s pomocí AI pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu
29. 9. 2023

Společnost Lima Expresa spadající pod VINCI Highways oznámila úspěšné nasazení systému automatické detekce nehod na svých dálnicích Via de Evitamiento a Línea Amarilla v peruánské Limě, který má zlepšit bezpečnost a správu silnic.

Řešení, které je první svého druhu v Peru, využívá platformu umělé inteligence Lanternn by Valerann (LbV) pro monitorování silničního provozu v reálném čase. Podle společnosti Valerann toto řešení odhalí více než 90 % všech dopravních nehod do pěti minut.

Za tímto účelem LbV získává data z různých zdrojů, včetně dopravních kamer, silniční infrastruktury a map Waze a Google, aby zjistila anomálie a poskytla přesné informace o silničním provozu v reálném čase. LbV odstraňuje závislost silničních úřadů na manuálním ověřování událostí tím, že detekuje a identifikuje dopravní nehody a zároveň poskytuje informace o přesném místě, příčině a závažnosti nehod. Společnost LbV pomůže společnosti Lima Expresa řídit bezpečnost silničního provozu na dálnicích Via de Evitamiento a Línea Amarilla, na kterých roste intenzita dopravy.

Obě dálnice jsou životně důležité pro 10 milionů obyvatel peruánského hlavního města. Slouží jako hlavní spojnice mezi klíčovými dopravními uzly, pomáhají odlehčit přetíženému historickému centru Limy a zkracují uživatelům dobu jízdy. S rostoucím počtem dopravních událostí – v současné době činí 200 000 vozidel denně – se očekává, že celkový počet dopravních událostí v roce 2023 dosáhne 14 000, což představuje prudký 17% nárůst oproti 12 000 v roce 2022.

Pomocí systému LbV může tým Lima Expresa v modernizovaném operačním řídicím středisku Argos výrazně zkrátit dobu reakce na události, zvýšit bezpečnost silničního provozu a zlepšit řízení zdrojů. Systém dále zvyšuje bezpečnost silničního provozu a usnadňuje preventivní opatření pro řízení dopravních nehod tím, že detekuje chodce a zastavená vozidla v potenciálně nebezpečných zónách.

„Naše spolupráce s Lima Expresa je víc než jen spolupráce, je to závazek zachraňovat životy. Lanternn by Valerann skutečně způsobí revoluci v bezpečnosti silničního provozu a řízení dopravy na hlavních dopravních tepnách v Limě. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí této transformační cesty,“ řekl Gabriel Jacobson, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Valerann.

„Jako součást společnosti VINCI Highways jsou inovace součástí naší DNA ve společnosti Lima Expresa. Tato touha po inovacích nás vedla k vítězství v soutěži ProInnóvate a k nasazení tohoto revolučního systému automatické detekce, abychom zlepšili naše služby pro tisíce zákazníků, kteří cestují po našich silnicích, a také abychom pokračovali v posilování naší kultury prevence nehod a bezpečnosti silničního provozu. V letech 2016 až 2022 jsme dosáhli snížení počtu vážných nehod o 70 % a doufáme, že se nám díky strategickému využití nejnovějších technologií podaří nehodovost na našich silnicích dále snížit,“ dodal Janis Rey, generální ředitel společnosti VINCI Highways a generální ředitel společnosti Lima Expresa.

Článek najdete na stránkách tti zde.
Obárzek: www.pixabay.com

Lawrence Transit System zavádí večerní dopravu na vyžádání
27. 9. 2023

Lawrence Transit System zavádí večerní dopravu na vyžádání

Nová služba dopravy na vyžádání kansaské společnosti Lawrence Transit System nabízí pohodlnou a bezplatnou večerní a noční přepravu v rámci města s kompaktními autobusy vyhovujícími požadavkům ADA, službou „od dveří ke dveřím“ a prodlouženou pracovní dobou.