Lawrence Transit System zavádí večerní dopravu na vyžádání
27. 9. 2023

Lawrence Transit System zavádí večerní dopravu na vyžádání

Nová služba dopravy na vyžádání kansaské společnosti Lawrence Transit System nabízí pohodlnou a bezplatnou večerní a noční přepravu v rámci města s kompaktními autobusy vyhovujícími požadavkům ADA, službou „od dveří ke dveřím“ a prodlouženou pracovní dobou.

Společnost Lawrence Transit System oznámila, že zavedením nejnovější iniciativy Lawrence Transit On Demand (Lawrenská doprava na vyžádání) učinila významný krok vpřed ve zlepšování dostupnosti městské dopravy. Tento progresivní program sdílené jízdy, omezený na hranice města, nabízí pohodlné a bezplatné řešení večerní a noční dopravy. Cestující mají nyní k této službě přístup stažením speciální aplikace Lawrence Transit On Demand, čímž si zjednodušují také plánování cest.

Charakteristickým rysem této služby je nasazení kompaktních autobusů, které jsou univerzálně kompatibilní s normami ADA a jsou vybaveny zařízením pro přepravu jízdních kol. O konzistentní a spolehlivé zážitky se starají stále stejní sympatičtí autobusoví operátoři, kteří zůstávají v čele poskytování služeb. Služba Lawrence Transit On Demand zajišťuje přepravu od dveří ke dveřím a umožňuje cestujícím naplánovat si jízdu mezi libovolnými dvěma cíli ve městě.

Kromě toho je provozní doba od pondělí do pátku od 20:00 do 6:00, v sobotu je prodloužena až do půlnoci. Od ledna 2024 bude Lawrence Transit On Demand dále rozšiřovat své služby o neděle a zároveň prodlouží provoz v sobotu od půlnoci do 6:00. Rezervace jízdy je také jednoduchá prostřednictvím aplikace Lawrence Transit On Demand, která umožňuje uživatelům provádět rezervace s dostatečným předstihem, a to až pět dní dopředu. Pro ty, kteří dávají přednost telefonickým rezervacím, je k dispozici telefonní linka služby, během stanovené pracovní doby od pondělí do soboty od 8:00 do 17:00.

Adam Weigel, manažer přepravy a parkování, řekl: „Společnost Lawrence Transit je hrdá na to, že nabízí bezplatnou dopravu na vyžádání ve večerních a nočních hodinách. Prostřednictvím řady probíhajících snah, včetně zřizování nových zařízení, integrace elektrobusů, vylepšování autobusových zastávek a technologického pokroku, usilujeme o to, abychom pro naši komunitu zkvalitnili zážitek z přepravy.“

Lawrence Transit On Demand je realizovatelný díky spolupráci se společností Spare Labs. Kromě toho se na podpoře této iniciativy významně podílelo kansaské ministerstvo dopravy, které společnosti Lawrence Transit poskytlo grant ve výši 124 000 dolarů na podporu dostupnosti, inovací a spolupráce.

Článek najdete na stránkách Intelligent transport zde.

Nová funkce implementovaná společností Monotch slibuje uvolnění možností C-ITS v datech RSMP
26. 9. 2023

Nizozemský poskytovatel kooperativních systémů C-ITS Monotch oznámil spuštění nové funkce své platformy Traffic Live Exchange (TLEX).