Společnost Electreon dokončila první projekt dynamického nabíjení v USA
19. 12. 2023

Společnost Electreon dokončila první projekt dynamického nabíjení v USA

Testování technologie indukčního nabíjení na silnici v Detroitu začne příští rok.

Společnost Electreon oznámila, že její bezdrátová nabíjecí silnice pro elektromobily v Detroitu – první veřejná „stanice“ svého druhu v USA – byla dokončena jako zkušební. Tato technologie umožňuje nabíjení elektromobilů za jízdy pomocí nabíječek zabudovaných do vozovky. Detroitská 14. ulice je nyní mezi ulicemi Marantette Street a Dalzelle Street vybavena indukčními nabíjecími cívkami, které nabíjejí vozidla vybavená přijímači Electreon za jízdy.

Silnice bude sloužit k testování a zdokonalování technologie bezdrátového nabíjení, která bude v příštích letech zpřístupněna veřejnosti. Rozsáhlé testování indukční nabíjecí technologie bude zahájeno počátkem příštího roku s využitím elektrické užitkové dodávky Ford E-Transit, kterou poskytl výrobce vozidel Ford a která je vybavena přijímačem Electreon. Zaměstnanci budou testovat účinnost a provoz vozidla a zkoumat možnosti dlouhodobé veřejné dopravy.

Technologie bezdrátového nabíjení společnosti Electreon je založena na indukční vazbě mezi měděnými cívkami instalovanými pod povrchem vozovky a přijímači instalovanými na elektrických vozidlech. Když se vozidlo s přijímačem přiblíží k nabíjecím segmentům na silnici, silnice bezdrátově přenese elektřinu prostřednictvím magnetického pole. Tato elektřina se pak přenáší jako energie do baterie vozidla.

Tyto nabíjecí segmenty mohou bezdrátově přenášet elektrickou energii do přijímače buď při zaparkovaném vozidle (statické nabíjení), nebo za jízdy (dynamické nabíjení).

Elektrická silnice je bezpečná pro řidiče, chodce i volně žijící zvířata, protože každá cívka na silnici se aktivuje pouze tehdy, když přes ni přejede vozidlo se schváleným přijímačem. Tím je zajištěno, že přenos energie je kontrolován a poskytován pouze vozidlům, která to vyžadují.

Michiganské ministerstvo dopravy a společnost Electreon uzavřely pětiletý závazek na rozvoj elektrického silničního systému prostřednictvím pilotního provozu této technologie na silnicích tohoto amerického státu. V příštím roce bude ministerstvo dopravy také vybírat nabídky na přestavbu části silnice US-12 zvané Michigan Avenue, na které bude instalováno další indukční nabíjení. Společnost Electreon také instalovala dvě statické indukční nabíjecí stanice před nádražím Michigan Central Station, které budou schopny nabíjet vozidla vybavená systémem Electreon během jejich parkování.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

IRF dodává index klasifikace inteligentní silniční infrastruktury pro projekt FRONTIER
15. 12. 2023

V Evropě vzniká nová vize dopravy. Nabízí rozsáhlejší dopravní možnosti, autonomní vozidla, sdílené jízdy autem, ekologičtější vozidla a možnosti kombinované dopravy (multimodality). Jedná se o mnohem integrovanější dopravní model, který si klade za cíl, že se starý kontinent stane světovým lídrem v oblasti dopravy.