Společnost Conduent se připojila k Emovisu v projektu mýtného na Dartford Crossing
4. 7. 2023

Volně průjezdný most/tunel přes Temži u Londýna, 160 000 vozidel denně

Společnost Conduent bude zodpovědná za identifikaci vozidel, zpracování plateb a správu účtů řidičů využívajících přechod Dartford přes řeku Temži nedaleko Londýna.

Společnost National Highways, která spravuje anglické dálnice a silnice A, uvedla, že společnost Emovis bude i nadále vydávat a zpracovávat dotazy týkající se oznámení o pokutách (PCN) pro platební systém Dart Charge. Dodává, že díky změnám v systému mýtného za volný průjezd se služba Dart Charge stane „jednodušší a dostupnější“. Denně tudy projíždí přibližně 160 000 vozidel; majitelé účtů budou muset od 28. července 2023 znovu validovat své platební karty, jinak riskují, že obdrží pokutu PCN.

Společnost National Highways uvedla, že „kontaktovala přímo dotčené zákazníky“ a že „ve vhodnou dobu vydá další upomínky a zprávy na sociálních sítích, aby zdůraznila, že je třeba, aby zákazníci přijali opatření na svých účtech“. Helen Watkinsonová, vedoucí oddělení zpoplatnění účastníků silničního provozu společnosti Dart Charge, říká: „S novými dodavateli jsme tvrdě pracovali na tom, abychom navrhli službu zaměřenou na zákazníka a aby byl zákazník skutečně středem našeho zájmu.“

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

Budou součástí povinné výbavy vozidel nově technologie automatického nouzového brždění?
3. 7. 2023

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) amerického ministerstva dopravy vyzval k tomu, aby se systémy automatického nouzového brzdění a ochrany chodců AEB staly povinnou výbavou nových osobních a lehkých nákladních automobilů.