Budou součástí povinné výbavy vozidel nově technologie automatického nouzového brždění?
3. 7. 2023

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) amerického ministerstva dopravy vyzval k tomu, aby se systémy automatického nouzového brzdění a ochrany chodců AEB staly povinnou výbavou nových osobních a lehkých nákladních automobilů.

NHTSA oznámil oznámení o návrhu pravidel a uvedl, že tato změna by mohla snížit počet nehod spojených s chodci a nárazy zezadu a také zachránit nejméně 360 životů ročně a snížit počet zranění o nejméně 24 000 ročně.

„Dnes činíme důležitý krok vpřed k záchraně životů a zvýšení bezpečnosti na našich silnicích pro všechny Američany,“ uvedl americký ministr dopravy Pete Buttigieg. „Stejně jako inovace předchozích generací, jako jsou bezpečnostní pásy a airbagy, pomohly zvýšit bezpečnost, požadavek na automatické nouzové brzdění u osobních a nákladních automobilů by měl ten stejný dopad pro nás pro všechny.“

Navrhované pravidlo je klíčovou součástí národní strategie ministerstva pro bezpečnost silničního provozu, která byla zahájena v lednu 2022 s cílem řešit celostátní krizi v oblasti úmrtí a vážných zranění v dopravě.

NRSS přijímá přístup bezpečného systému a vytváří několik vrstev ochrany: bezpečnější silnice, bezpečnější osoby, bezpečnější vozidla, bezpečnější rychlosti a lepší péčí po nehodách. V rámci přístupu bezpečného systému předpis zdůrazňuje bezpečnější vozidla a snahu USDOT rozšířit systémy a funkce vozidel, které pomáhají předcházet nehodám.

Pokud bude pravidlo přijato v navrhované podobě, budou muset být téměř všechna americká lehká vozidla (celková hmotnost do 5 tun) vybavena technologií AEB tři roky po zveřejnění konečného pravidla.

Článek najdete na stránkách Three 60 zde.

Přidání nových funkcí kooperativní infrastruktury (CITS) do londýnského testovacího prostředí SMLL
28. 6. 2023

SMLL, londýnské testovací pracoviště Laboratoře dopravního výzkumu (TRL), oznámilo, že do svého testovacího pracoviště přidalo nové funkce kooperativní infrastruktury (CITS), které byly použity v úspěšném projektu ServCity robotaxi CAV.