Společnost Butler County RTA zavádí inovativní systém prodeje jízdenek
15. 4. 2024

Společnost Butler County RTA zavádí inovativní systém prodeje jízdenek

Společnosti NEORide a Transit ve spolupráci s místními agenturami zavádějí v okrese Butler v Ohiu prodej jízdenek na účet, čímž zcela mění způsob, jakým cestující přistupují nejen k dopravním službám, ale také platbám za ně.

Společnost NEORide, která zastupuje 29 dopravních agentur v sedmi státech, a aplikace Transit, která je partnerem více než 100 dopravních agentur, spojily své síly, aby přinesly inovativní systém ABT (Account Based Ticketing – prodej jízdenek na základě účtu) do Butler County Regional Transit Authority (BCRTA)  – Regionálního dopravního úřadu Butler County v Ohiu. Tato spolupráce představuje významný skok vpřed v dostupnosti a pohodlí dopravy.

Společnost BCRTA, hlavní poskytovatel hromadné dopravy v okrese Butler, začlenila ABT do svých služeb Cincylink a BGo. Tato implementace umožňuje cestujícím bezproblémové skenování aplikace EZfare nebo používání čipových karet při nástupu. To přináší revoluci v cestování po celém regionu, protože odpadá nutnost předem zakoupených jízdenek nebo navigace v několika systémech. Místo toho mohou cestující jednoduše použít svůj telefon nebo platební kartu a získat okamžitý přístup.

Zavedení horní hranice měsíčního jízdného zajišťuje, aby cestující na lince CincyLink využívali optimální ceny jízdného, přičemž horní hranice je stanovena na 120 dolarů měsíčně, což odpovídá ceně měsíční jízdenky. Tento závazek nejen zvyšuje dostupnost veřejné dopravy a její úlohu při podpoře hospodářského a sociálního rozvoje, ale také ekonomicky posiluje postavení cestujících, neboť jim umožňuje výrazně ušetřit na měsíčních výdajích za dopravu.

Spuštění ABT bylo umožněno díky přístupu společnosti Masabi k platbám jízdného jako službě (FPaaS), který využívá cloudovou architekturu platformy Justride. Tento technologický pokrok nejenže zlepšuje zážitek cestujících díky neustálým technologickým vylepšením, ale také podporuje agentury v udržování kroku s rychlými technologickými změnami, což slibuje vzrušující budoucnost pro veřejnou dopravu.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

V Tempe v Arizoně se bude pilotovat řešení nové generace pro přednostní odbavení vozidel záchranné služby
11. 4. 2024

Společnost LYT, poskytovatel inteligentních propojených dopravních technologií, podepsala ve spolupráci se společností Transpo Group novou dohodu s městem Tempe v Arizoně a s Maricopa Association of Governments (MAG) o pilotním provozu řešení LYT.emergency, které nabízí přednostní odbavení vozidel v nouzových situacích (EVP).