V Tempe v Arizoně se bude pilotovat řešení nové generace pro přednostní odbavení vozidel záchranné služby
11. 4. 2024

Společnost LYT, poskytovatel inteligentních propojených dopravních technologií, podepsala ve spolupráci se společností Transpo Group novou dohodu s městem Tempe v Arizoně a s Maricopa Association of Governments (MAG) o pilotním provozu řešení LYT.emergency, které nabízí přednostní odbavení vozidel v nouzových situacích (EVP).

Prostřednictvím programu MAG pro nové technologie bude pilotní projekt nejprve zahájen v koridoru podél silnice South Kyrene Road a dále na silnici West Baseline Road.

LYT.emergency bude nasazen ve spolupráci se službou Safety Cloud společnosti HAAS Alert. Cílem této spolupráce je zlepšit bezpečnost záchranných vozidel a cestovní časy pro první pomoc při cestách do místních záchranných zařízení inteligentním nastavením semaforů tak, aby uvolnily dopravu na jejich trase.

Řešení společnosti LYT pro přednostní odbavení v nouzových situacích upravuje dopravní signály na základě přetížení a provozu v reálném čase před příjezdem vozidel záchranné služby. To je možné, protože vozidla hasičského sboru Tempe jsou vybavena zařízeními HAAS Alert, která poskytují potřebné informace o reakci, aby technologie zeleného světla společnosti LYT uvolnila cestu.

Řešení Safety Cloud společnosti HAAS Alert pro prevenci kolizí poskytuje v reálném čase upozornění od aktivních záchranných vozidel motoristům v okolí prostřednictvím mobilních sítí. Digitální výstrahy Safety Cloud jsou zasílány přímo do palubních systémů, jako je uConnect (vozidla Chrysler, Dodge, Jeep a Ram z roku 2018 a novější), a navigačních aplikací, jako je Waze, a řidiči tak mají více času zpomalit a uvolnit vozovku.

Záchranná vozidla vybavená systémem Safety Cloud mohou nyní komunikovat přímo s řešením EVP společnosti LYT. Toto partnerství umožní vozovým parkům veřejné bezpečnosti nasadit skutečné funkce předčasného odbavení v jakémkoli voze, čímž se zvýší bezpečnost záchranných složek a silnic v celém Tempe.

Josie Slaughter, vedoucí produktového oddělení společnosti HAAS Alert, říká, že partnerství se společností LYT je přirozeným pokračováním celkového poslání společnosti HAAS Alert: "LYT je lídrem v oblasti propojených dopravních technologií. Toto partnerství nám pomáhá v našem poslání zachraňovat životy a měnit bezpečnost silničního provozu."

Inteligentní řešení společnosti LYT v oblasti propojených dopravních technologií vytvářejí bezpečné a inovativní systémy a služby mobility pro chytrá města. Dopravní agentury v USA a Kanadě využívají systém LYT.emergency, který každému vozidlu záchranné služby poskytuje konzistentní a spolehlivé zelené světlo. Řešení využívá výkon jediného zabezpečeného okrajového zařízení instalovaného v centrech řízení dopravy a umožňuje vozidlům záchranné služby komunikovat přímo se síťovými dopravními signály ve městech prostřednictvím cloudové platformy LYT.speed.

Celý článek najdete na stránkách tti zde.

Las Vegas zapojí umělou inteligenci pro zvýšení bezpečnosti chodců
8. 4. 2024

Las Vegas zapojí umělou inteligenci pro zvýšení bezpečnosti chodců

Grant ve výši 1,4 milionu dolarů financuje pilotní projekt v koridoru Fremont Street