Singapur se pochlubí prvním chytrým parkovištěm se systémem nabíjení elektromobilů
11. 5. 2023

Společnost ST Engineering buduje síť GoParkin v kampusu NTU v Singapuru.

Společnost ST Engineering a Nanyangská technologická univerzita v Singapuru (NTU Singapore) nasadily v hlavním kampusu NTU první integrované chytré parkoviště a systém nabíjení elektromobilů GoParkin. Uživatelé elektromobilů tak mohou parkovat, nabíjet a platit v jediné mobilní aplikaci, čímž odpadá nutnost používat samostatné aplikace pro parkování a nabíjení elektromobilů.

Společnost ST Engineering zabývající se městskými řešeními, vybuduje a bude provozovat univerzitní síť pro nabíjení elektromobilů v rámci cílů NTU v oblasti udržitelnosti. NTU se zavázala dosáhnout 50% snížení emisí uhlíku do 2035: Uživatelé elektromobilů budou moci prostřednictvím aplikace snadno vyhledat dostupná parkoviště a nabíjecí místa pro elektromobily na NTU, nabíjet své vozidlo, sledovat stav nabíjení a platit.

V kampusu NTU v Jurongu bylo nainstalováno šest nabíjecích míst pro elektromobily a dalších osm bude do června 2023 rozmístěno na dalších čtyřech parkovištích. Většina parkovišť bude vybavena 11kW nabíječkami na střídavý proud, zatímco jedno bude mít 120kW nabíječku na stejnosměrný proud pro rychlé nabíjení. Plánuje se rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily na další parkoviště, aby bylo možné udržet krok s budoucí poptávkou po nabíjení.

Tan Aik Na, senior viceprezident (administrativa), NTU Singapur, řekl: „Bezproblémový systém parkování a nabíjení bude pohodlnější, protože i v našem kampusu se rozšiřuje používání elektromobilů.“

V roce 2020 spustily společnosti ST Engineering a NTU první singapurský bezbariérový systém chytrého parkování v kampusu NTU Jurong a v současné době je v provozu na všech 59 parkovištích NTU v kampusech Jurong, Novena a One-north, které pokrývají více než 4 000 parkovacích míst.

Díky technologii ANPR mohou uživatelé GoParkin EV na NTU automaticky zahájit nabíjení, jakmile je nabíjecí kabel připojen k jejich vozidlu, čímž odpadá nutnost ruční aktivace. Aby se eliminovalo přebírání nabíjení elektromobilů, může systém ANPR také detekovat a identifikovat elektromobily, které již ukončily nabíjení, ale nadále zabírají parkoviště, a také vozidla, která nejsou elektromobily a zabírají parkoviště pro nabíjení elektromobilů. Poznávací značky jsou automaticky směrovány týmu pro vymáhání parkovného k následnému sledování.

Kromě nákladové efektivity systému ANPR přináší cloudový systém GoParkin společnosti NTU různé úspory provozních nákladů a nákladů na údržbu, uvádí společnost ST Engineering. Patří mezi ně interoperabilita s ostatním hardwarem pro nabíjení elektromobilů a poskytování centralizovaného přehledu o nabíjení elektromobilů a provozu parkovišť v reálném čase ve všech lokalitách NTU na jednotné platformě.

Systém také poskytuje pokročilou analytiku, která generuje poznatky, jako jsou vzorce nabíjení elektromobilů, pro optimalizaci provozu a příjmů, a usnadňuje tak plánování budoucích služeb.

Celý článek najdete na stránkách ITS International zde.

Dohoda se společností Papercast má posílit označení veřejné dopravy v Severní Americe
9. 5. 2023

Solotech bude oficiálním prodejcem elektronických informačních cedulí pro autobusové zastávky, vlakové zastávky a parkoviště.