Dohoda se společností Papercast má posílit označení veřejné dopravy v Severní Americe
9. 5. 2023

Solotech bude oficiálním prodejcem elektronických informačních cedulí pro autobusové zastávky, vlakové zastávky a parkoviště.

Papercast, výrobce elektronických „papírových“ informačních displejů pro cestující napájených solární energií a bateriemi, bude spolupracovat s integrátorem audiovizuálních systémů Solotech. Společnosti tvrdí, že jejich vztah „pomůže urychlit poskytování inovativních a udržitelných řešení pro severoamerický sektor veřejné dopravy“, jako jsou autobusové stanice, stanice metra, vlakové stanice, parkoviště a lehké železnice.

Společnost Solotech bude oficiálním prodejcem řešení společnosti Papercast, která mají nízkou spotřebu energie a jsou navržena tak, aby je bylo možné rychle instalovat „mimo síť“, přičemž cloudový systém správy obsahu umožňuje integraci dat v reálném čase, „což usnadňuje sdílení včasných a přesných informací s veřejností“.

Elektronický papír je navržen tak, aby byl čitelný na přímém slunečním světle, a má zabudované osvětlení pro viditelnost při slabém osvětlení. Firma uvádí, že displeje Papercast spotřebovávají zhruba třikrát méně energie než srovnatelná řešení e-paper a až 32krát méně než jiné zobrazovací technologie. Robustní kryty s krytím IP67 a IK09 nabízejí silnou ochranu proti vlivům prostředí a odolnost proti nárazům.

„Díky jejich řešení e-papíru, které je nasazeno v několika zemích po celém světě, se společnost Papercast stala zkušeným lídrem na trhu značení ve veřejné dopravě,“ říká Jonathan Henri, Global Market Leader, Transportation and Critical Application, Solotech.

„Jsme rádi, že můžeme dále podporovat naše klienty z oblasti dopravy, kteří hledají udržitelnější technologie, a pokračovat v naší cestě k realizaci ekologičtějších projektů. Společnosti Papercast a Solotech sdílejí společný závazek zlepšovat veřejnou dopravu prostřednictvím udržitelných technologií,“ prohlašuje Cameron Maconie, vedoucí obchodního rozvoje společnosti Papercast. „Těšíme se na naši další spolupráci, protože společně rozšiřujeme naše podnikání a dodáváme na severoamerický trh špičková řešení pro zobrazování informací pro cestující.“

Celý článek včetně obrázku najdete na stránkách ITS International zde.

Na cestě k udržitelné dopravě: nová testovací dráha pro autonomní vozidla výsledkem spolupráce AFRY a Scanie
4. 5. 2023

Vzhledem k rychlému rozvoji autonomních a elektrifikovaných vozidel připravuje švédský výrobce těžkých nákladních vozidel a autobusů Scania novou zkušební dráhu v Södertälje, 40 km jihozápadně od Stockholmu.